SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tüm dengeyi bozacak iddia! 2 milyar pound…

İngiltere basınında Britanya'nın en zengin adamı Jim Ratcliffe'in İngiliz devi Chelsea'yi Roman Abramovich'ten satıl almak istediği iddia edildi.

Güncellenme: 10:28, 30/07/2018
Tüm dengeyi bozacak iddia! 2 milyar pound…

CnnTürk’ün haberine göre; İngiltere’de bomba bir iddia ortaya atıldı. Britanya’nın en zengin adamı Jim Ratcliffe’in Chelsea’yi 2 milyar pound karşılığında satın almak üzere olduğu iddia edildi. 100 binin üzerinde takipçisi olan The Secret Footballer adı twitter hesabından ortaya atılan iddia Jim Ratcliffe’in Chelsa’yi devralacağı konusunda. Hesabın sahibi ismini gizli tutan bir spor yazarı.

Öte yandan Secret Footballer adlı hesap, Roman Abramovich’in Jersey Adası’na yerleşeceğini ve oradan 30 milyon pound değerinde bir ev satın aldığını da yazdı. Kulübün şu anki sahibi Roman Abramovich’e yakın kaynaklar ise bu iddiaları The Sun’a yalanladı.

Rus milyarder Chelsea’yi 2003 yılında 140 milyon pound’a satın almıştı. Ancak geçtiğimiz günlerde İngiltere’de yaşanan politik değişikliklerle yabancı sermayeye ilişkin düzenlemeler gelmişti. Abramovich’in İngiltere vizesinin yenilenmediği öne sürülmüştü.

Bütün bunlara rağmen Chelsea bu sezon da boş durmadı yeni teknik direktör olarak Maurizio Sarri’ye anlaştı. Önemli oyuncularını da elden çıkarmadı. Ratcliffe ise 65 yaşında ve servetinin kaynağı kimya sektöründen geliyor.Servetinin 21 milyar pound olduğu belirtiliyor. Sunday Times’ın listesine göre kendisi Britanya’nın en zengin iş adamı.

Öte yandan Ratcliffe sezonluk bilet sahibi bir Manchester United taraftarı.

İLGİLİ HABER Jurgen Klopp`tan Shaqiri`nin golü için yorum: `Normal değil` Jurgen Klopp`tan Shaqiri`nin golü için yorum: `Normal değil`