SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen yıllar sonra Fatih Terim ile takas hikayesini açıkladı

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, yıllar önce Fatih Terim ile oyuncu takası için yaptığı görüşmeyi anlattı ve Terim'in kafasındaki modeli açıkladı.

Güncellenme: 10:42, 30/07/2018
Rıdvan Dilmen yıllar sonra Fatih Terim ile takas hikayesini açıkladı

Rıdvan Dilmen, bugünkü yazısında Fatih Terim’in hafta içi yaptığı açıklamaları değerlendirdi. 4 büyüklerin kendi arasındaki oyuncu takası gündemini değerlendiren Dilmen, yıllar önce Fenerbahçe’de çalışırken Fatih Terim ile yaptığı görüşmeyi anlattı. İşte Dilmen’in açıklamaları…

‘FLORYA’DA BULUŞUP TOPLANTI YAPTIK’

”Ben 1990’larda kısa bir süre Fenerbahçe Sportif Direktörlüğü yaparken, Galatasaray’ın da teknik direktörü Fatih Terim’di. Başkan Ali Şen’in de bilgisiyle Fatih Hoca’yla sezon bitiminde Florya’da buluştuk. 2-2.5 saat süren bir toplantı yaptık.

‘İSTEKLERİM UYUŞMADI, ANLAŞMAYA VARAMADIK’

”Bir araya gelme nedenimiz; o Fenerbahçe’den iki oyuncuyu istiyordu ben de karşılığında Galatasaray’dan iki oyuncu alacaktım. Ama bir türlü onun istekleriyle benim isteklerim uyuşmadı, anlaşmaya varamadık.”

‘BU MODEL 90’LARIN SONUNDA KAFASINDA VARDI’

”Konuyla ilgili bu ilk ve son görüşme oldu. (Ben farklı nedenlerle görevden ayrıldım. Ayrılmasam belki süreç devam edebilirdi.)Bunu niye anlattım. Aslında Fatih Terim’in söylediği bu model 90’ların sonunda da kafasında vardı. Bunu uygulamaya da geçmiştik. O oyuncuların isimleri gün gibi aklımda ama isimleri vermek doğru değil.”