SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul’da önemli turnuva

28 Temmuz 2018

Ülkemizin en sahipliği yaptığı, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından gerçekleştirilen, paletli yüzmenin en prestijli uluslararası yarışmalarından olan CMAS 20. Paletli Yüzme Avrupa Gençler Şampiyonası, 30 Temmuz-3 Ağustos tarihlerinde Beylikdüzü Spor Kompleksi'nde yapılacak.

Havuzda, su üstü, çift palet, dip, tüp ve bayrak yarışı disiplinlerinde madalya için mücadeleler yapılacak. 3 Ağustos Perşembe günü Beylikdüzü sahilindeki açık su etabında ise 6000 ve 4×2000 metre bayrak yarışları yapılacak.

Paletli Yüzme Genç Milli Takımı'mızda 7 kadın, 9 erkek sporcu Avrupa Şampiyonu olmak için mücadele edecek. Milli takım kadrosunda geçen yıl Rusya'da gençlerde Dünya Şampiyonu olan Muhammed Emin Bay da yer alıyor.

Şampiyonanın açılış töreni yarın akşam saat 18.00'da Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nde gerçekleştirilecek. Açılış törenine, TSSF Asbaşkanı Prof.Dr. Şamil Aktaş, CMAS Spor Komitesi Başkanı İlias Xiarchos, CMAS Paletli Yüzme Teknik Komisyon Başkanı Michel Gaunard ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Beylikdüzü Kaymakamlığı ve Belediyesi ile resmi yetkililer katılacak.

3 gün boyunca hem sporcularımıza destek vermek hem de keyifli dakikalar yaşamak isteyenlerin dikkatine…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek