SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fransa Bisiklet Turu’nda 20. etabın galibi Tom Dumoulin

Fransa Bisiklet Turu’nda 20. etabın galibi Tom Dumoulin

Fransa Bisiklet Turu'nun 20. etabını, Sunweb takımından Hollandalı Tom Dumoulin ilk sırada tamamladı. Genel klasman liderliğini sürdüren Sky takımından Geraint Thomas, kariyerinin ilk şampiyonluğuna ulaşmak için avantaj yakaladı.

105. Fransa Bisiklet Turu’nun 20. etabını, Sunweb takımının Hollandalı sporcusu Tom Dumoulin kazandı. Yol bisikletinin en prestijli yarışı kabul edilen organizasyonun Saint-Pee-sur-Nivelle ile Espelette arasında 31 kilometrelik parkurdaki bireysel zamana karşı yarışını, 40 dakika 52 saniyelik derecesiyle Tom Dumoulin ilk sırada bitirdi.

Etabı 41 dakika 6 saniyede tamamlayarak üçüncülük elde eden Sky takımından Büyük Britanyalı Geraint Thomas, en yakın takipçisi Dumoulin’in 1 dakika 51 saniye önünde genel klasmandaki liderliğini korudu. 32 yaşındaki Thomas, bu derecesiyle Fransa Bisiklet Turu’nda kariyerinin ilk şampiyonluğunu elde etmek için avantaj yakaladı. Turun 21’inci ve son etabı, yarın Houilles ile Paris arasındaki 116 kilometrelik parkurda yapılacak. 24 Temmuz 2018 Fransa Bisiklet Turu`na çiftçi eylemi damga vurdu! Fransa Bisiklet Turu'nun 16. etabı, gerçekleşen çiftçi eylemi nedeniyle durdu. Polisin biber gazı ile müdahale ettiği eylem nedeniyle yarış bir süre durdu. Biber gazından sürücüler de etkilendi. İlgili Haberi Oku