SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ezberler bozulmak üzere…

Seçimin üzerinden iki ay geçmesine rağmen eski dönemlerin izleri silinememiş gözüküyor. Mustafa Başkan seçim zaferinin ardından yaptığı konuşmada, “Ezberleri bozduk” demişti. Evet, gerçekten ezberler bozulmak üzere……

9 Haziran tarihli Sözcü gazetesinde, muhabirimiz Mesut Yıldırım'ın haberinin başlığı aynen şöyleydi: “Krizler erken patladı!” Sevgili başkan bu haberimize hayli bozulmuştu. Oysa ki haberin içeriğinde; “Kaynak yok, futbol takımına Şampiyonlar Ligi için takviye yapılamıyor, Kemerburgaz inşaatı başlamadı” gibi eleştiriler vardı. Dahası da var: Yüksek maliyetli Feghouli ve Belhanda'ya talipli çıkmadı, kampanyalardan gelirler beklenenin altında kaldı.

Eski başkan Özbek'in temlikleri, basketbol ve voleyboldaki belirsizlikler…… Bu haber sonrası başkan, makamındaki sohbetimizde, “Daha 1 hafta oldu, sorunları çözeceğim” demişti. “Peki başkan” demiştim ama aradan 2 ay geçti, sorunlar çözülmedi. Cengiz, 6 Temmuz'da düzenlediği basın toplantısında, “Doğru bilgi akışı ve doğru bilgilendirme” demişti. Ben de sabah işe geldiğimde “Cehenneme bir kartopu atayım” dedim. Neden? Başkan, muhalefetin sesi yükselince, “Enkaz almadık, sorunlar içeriden kemirilmiş. Bu kimsenin suçu değil, bu bir dizi film ve geldi bize” demişti.

KULÜPTE GARİP ŞEYLER OLUYOR

Başkan taraftarın gözünde artık bir ‘fenomen'…

Ama unutmamak ve hatırlatmak lazım. Cengiz, “UEFA'dan ceza gelmeyecek” demişti. Ne oldu? Şampiyonlar Ligi için listeye 25 yerine 21 oyuncu yazılacak, 6 milyon Euro para cezası, 2.5 milyonu peşin, kalan rakam alacaklardan düşülecek. 1. yıl 20 milyon Euro, 2. yıl 10 milyon Euro, 3. yıl sıfır zarar, 4. yıl 10 milyon Euro kâr şartı, sattığın kadar oyuncu alınacak.

Kemerburgaz'da bir gelişme yok.… Florya'nın ihalesi yapıldı, bugün çık deseler Kemerburgaz için daha kazma bile vurulmadı. Hatta işgalciler araziden çıkmıyorlar. Spor salonu için gerekli izinler alındı, 1 senesi de geride kaldı. Süreli bir proje olduğu için 2 sene içinde inşaata başlanması gerekiyor.

Ada problemi baş ağrıtıyor. Kamuya açık bir alan ne yazık ki yıkıldı. Çözüm yok gibi……

Basketbolda ise durum tam bir facia. Sözleşmeli koça maaşının ödenmeyeceğinin söylenmesi, ezeli rakip milyon Euro'lar harcarken kadroya sadece gençlerin dahil edilmesi, Galatasaray gibi büyük bir camiayı yaralıyor.

ECE İSTİFA ETTİ BAŞKAN SESSİZ

Murat Ece'nin istifası gazetelerde pek yer almadı. Ardından bir divan üyesinin sahip olduğu internet sitesi Murat Ece ile konuşarak haberini yaptı. Konuşmayı Ece yalanladı ama yönetim sessiz kalmayı tercih etti. Acaba sorun yeniden borçlanma için yetki istemek olabilir mi? “Şampiyon olduk, futbolculara teklif var” dedi ama kimseye teklif olmadığı ortaya çıktı. Şimdi taraftarın beklentisi Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edebilmek için takviye…

YA GOMIS GİDERSE…

Taraftarı aldı bir telaş…… Şampiyonluğa attığı gollerle büyük katkı veren Gomis'e meğer birtakım sözler verilmiş. Avrupalı menajer öyle diyor. Peki ya giderse, yerini doldurabilecek misiniz? Başkan her fırsatta, “İyi niyetle söylenmiş, bir art niyet taşımayan, hakaret ve küfür içermeyen her tür eleştiriye açığız” diyor. Sayın Başkan bizden uyarması.… Ezberler bozulmak üzere……

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek