SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Koç’tan Divan Kurulu’nda önemli açıklamalar…

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün Yüksek Divan Kurulu Temmuz ayı olağan toplantısında açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 21:06, 28/07/2018

Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç, Divan Kurulu’nda kürsüye geldi ve merak edilen konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İşte Ali Koç’un açıklamaları:

“Bu camianın konuşması lazım. Konuşmaya konuşmaya böyle olduk. Konuşmak ihanet değildir. Sayın Divan Başkanımız, Divan Kurulumuz, herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Çok az kişi konuştu. Bu camianın konşması lazım. Konuşmaya konuşmaya bugünlere geldik. Turgut ve Uğur bey aşağı yukarı aynı şeyleri söylediniz. Yönetim kurulu önemli değil, bu kulübü yönetecek kadrolar önemli. Fenerbahçe’yi yönetecek profesyonel kadroların kalitesi çok yüksek olmalı. Buna benzer bir yönetim kurulu seçtik.”

”BİZE KILAVUZ OLDUĞU İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

”Köksal ağabey muhtıra mı veriyor, yol mu gösteriyor tam anlamadım. ‘Yönetim 1907’ gibi gözüküyor dedi. Geçen yönetim kurulunda 11 kişi 1907’dendi. Biz Fenerbahçe’ye hizmet etmek için elimizi değil, birçok şeyimizi taşın altına koyduk. Spor yöneticiliği öyle bir şeydir ki, okulu yoktur. Tecrübe burada kazanılır. Biz de elimizden geldiğince camiamızı arzu edilecek noktaya getirmek için kadromuzu kurduk. Fenerbahçe’nin ne kadar büyük bir camia olduğunu ve ne kadar demokratik bir seçim olduğunu Vefa Küçük’ün liderliğinde gördük. Sadece Türkiye’nin değil dünyanın dört bir yanından üyeler geldi. Bütün Türkiye FB TV’ye kilitlendi. Vefa beye, seçime kadar ve sonrasında bize yaptığı kılavuzluk için teşekkür ederiz. Belki arzu edilen kadar tecrübeli değiliz ama her an bunu kazanıyoruz.”

”SİZ BİZİM SESİMİZ DEĞİLSİNİZ”

”Bizi daima uyarın, ikaz edin. Daha iyi yapmamıza araç olun. Biz kendi denetleme kurulumuzla konuştuğumuzda tek bir ricamız oldu. Siz bizim sesimiz değilsiniz. Yanlış yaparsak yoldan çıkarsak ayar vereceksiniz. Sizleri biz belirledik ama sizden tek istediğimiz Fenerbahçe için en iyisini yapmak. Yanlış bir şey yapıyorsak, uyarılmamız gerekiyorsa görevinizi yerine getirmeniz. Daha önce yapılsa bu tablolar olmayacaktı”

İLGİLİ HABER Fenerbahçe Divan Kurulu`na Aziz Yıldırım katılmadı Fenerbahçe Divan Kurulu`na Aziz Yıldırım katılmadı

“İYİ BİR ÜNİVERSİTE YAPMAK KOLAY DEĞİL”

”Biz optimist olmazsak bütün camiayı nasıl harekete geçiririz. Bu camia o kadar büyük ki, bu camianın dinamikleri harekete geçmeye başlamıştır. Üniversite için her sene kadar destek veriyorsunuz dedi. İyi bir üniversite yapmak hiç kolay değil. Averaj üstü ya da Fenerbahçe’ye yakışacak kaliteli eğitim seviyesi vermek sandığınızdan çok çok daha zor. Bugüne kadar toplanan meblağlarla yapılması mümkün değil. İşin planlanması ve kurgulanması gerçekçi temellere oturtulmalıydı. İlk yılda gelmek istediğimiz sayılara 4-5 senede geldik. Biz bir spor kulübüyüz. Kim istemez iyi bir üniversitemiz olmasını. Ama ciddi kaynaklar gerekiyor bunun için.”

“İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUMUN FARKINDA DEĞİLSİNİZ”

”Köksal beye geri dönelim. İçinde bulunduğumuz durumun farkında değilsiniz. Art niyetli bakmak istesem sözlerinize, “Ne olacak işte Koç grubu ödesinler” diyorsunuz. Geldiğimiz nokta Fenerbahçe’nin bir Kurtuluş Savaşı daha yapması gereken noktadır. Bunu bu kadar hafife alıp “Şu masadan üçüncü holding çıkar” demek olmaz. Ben buraya Fenerbahçeli Ali Koç olarak seçildim. İçinde bulunduğumuz durumdan Koç grubu olarak değil Fenerbahçe olarak çıkacağız. Biz de biliyoruz bugün “Ali Koç başkan Fenerbahçe şampiyon” diye bağıranın top çizgiyi geçmediğinde farklı bağıracağını. Ama bu bizim yaptırdığımız bir şey değil”

“YENİ SAYFA AÇMAMIZ LAZIM”

“Bundan sonraki seçimlerin daha adil ve adayların eşit şartlarda yarışabileceği noktaya getirmek için tüzüğe ihtiyacımız var. Bunlar ortak bir akılla, hepimizin beraber çalışabileceğimiz ortamda yapılacak. İhraç edilen üyelerle ilgili görüşümüz var ona da katılıyorum. Kabul edilemez konuların dışında seçim kampanyası sürecinde yeni sayfa açmamız lazım, birbirimize ihtiyacımız var dedim. Bu görüşünüze de aynen katılıyorum”

“Aidatları 50 lira yükseltirken nasıl tartışmalar yaşadığımızı biliyorum. Ama arttırılması konusuna katılıyorum. Herkesten elinizi taşın altına koyun diye beklerken, bunu kongre üyelerinden beklemek en doğal hakkımız diye düşünüyorum”

İLGİLİ HABER Burhan Karaçam: Dün itibarıyla 200 milyonun üzerinde borç ödedik Burhan Karaçam: Dün itibarıyla 200 milyonun üzerinde borç ödedik

“BU PROJEYİ BORÇLA YAPAMAYIZ”

“50 lira çok az, 10 bin lira çok fazla. Dengeli ilişkinin ne olduğunu bilmiyorum ama çalışacağız. 1 milyon üye kampanyasını analiz ediyoruz. Fayda maliyet araştırması yapıyoruz. Bu proje için yapılanlar borç parayla yapılmış. Bunları borç parayla yapamayız. Bunu irdeliyoruz. Geleceğinin nasıl olacağına. Bizim için 80-90 bin kongre üye sayısı daha gerçekçi. Ama buna da hep beraber karar vereceğiz. Derneklerde rahatsızlıklar var. Dernekler gönüllü, Fenerbahçe sevdasıyla yapılıyor. Şubeler ise kulübün maaşlı çalışanları olarak görülüyor. Kavram karışıklığına neden olduğunu söyleyebilirim”

“KISA VADEDE YENİ TESİS OLMAYACAK”

“Yeni tesis olmayacak. En azından kısa vadede olmayacak. Olursa tek bir tesis o da altyapıları taşıyabileceğimiz 7-8 sahanın olduğu bir tesis. Bunun için yönetimimizin düşündüğü Gebze arazisi vardı. Ama hukuki nedenlerden dolayı şu an kullanamayacağımız söyleniyor. İsim verme konusuna gelince mevcut tesislerimiz var. Orada değerlendirilebilir mi diye bakacağız. Tribünde çok fazla sigara içiliyor konusuna bir şey diyemeyeceğim. Her türlü tribün desteğine ihtiyacımız var. Sigara konusuyla kurallar net. Umarız taraftarlarımız uyarlar. Biz de uyulması için çaba göstereceğiz”

İLGİLİ HABER Ali Koç`u unuttu kahkaha tufanı koptu! Ali Koç`u unuttu kahkaha tufanı koptu!

“BU TEMEL İLKEMİZDİR”

“Atatürk imzalı tişörtler birkaç gün evvel Fenerium’a geldiler. Ben de bulamıyordum. Giderseniz bulursunuz. Genç futbolculara verdiğimiz değer için söylediklerinize teşekkür ederim. Futbolcu yatırımın geri dönüşü son yıllarda çok kötü. O yüzden bu borç seviyelerine gelinmiştir. Bir futbolcunun kulübü bize hem sportif hem ekonomik açıdan katkı sağlamalıdır. Bunun için doğru seçimler yapılmalıdır. Hizmet ettikten sonra da satabilmeliyiz. Bu sadece FFP ya da mali sıkıntılardan dolayı değil. Bu temel ilkemizdir”

“YAŞ GRUBUNA GÖRE TÜRKİYE’NİN EN İYİSİ”

“Ömer Faruk Beyaz Feyenoord maçında arkamda oturuyordu. Kendileriyle iki defa görüştüm. Sportif direktörümüz birkaç kez görüştü. Futbolcumuz çok değerlidir. Yaş grubuna göre Türkiye’nin en iyisidir. Başkaları da ailesinin kafasını karıştırmaktadır. Futbolda bazen aileler çocuklarını o kadar iyi yetiştirir, o kadar iyi pozisyona getiriyorlar ki kariyerinde büyük sıçramalar yapıyor. Genelde bu tam tersi oluyor ancak Ömer Faruk’un ailesi çocuklarını iyi yetiştiriyor”

“BENİ YALNIZ BIRAKMADILAR”

“Her bir dediğimiz beklediğimizin çok ötesinde oldu. bu da bizi fazlasıyla memnun ediyor. Camiamıza 53-54 gündür bize verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum. İmkanım olmadı ama yönetim kuruluna teşekkür etmek istiyorum. Paşalı Birol da sağ olsun her daim yanımızdaydı. Şaka bir yana yönetim kuruluna ayrı teşekkür ediyorum. Bu göreve talip olmak kolay değil. Onun için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Beni yalnız bırakmadılar. Göreve gelirken en büyük vefa Fenerbahçe’ydi. Bu büyük bir sorumluluk buraya seçilmek, güvenmilmek demektir. Güven kolay kaybedilir. Tesis etmesi zordur. Dolayısıyla rahat olun, güveniniz emniyette olacak dedim. Hayal satmadık. Bugünden yarına hemen her şey değişmeyecek ama eski günleri inşa edeceğiz dedik. Durumun farkındaydık o yüzden en az iki döneme ihtiyaç var dedik. Altı yılda borçlar ödenmez ama geri dönüşü olmayan yola girilebilir”

“YENİDEN SEVGİ, SAYGI GÖRMEYE LAYIK OLMANIN ZAMANI”

“Karamsar olmayın. Biz buranın geçici yöneticileriyiz. Buranın gerçek sahibi taraftardır. Geri kalan her şey yolcudur. Yeni bir atılım zamanı. Yeniden tarih yazmanın zamanı. Yeniden Türkiye’ye mutluluk, güç ve umut vermenin zamanı. Yeniden rakiplerimizden, genel toplumdan sevgi ve saygı görmeye layık olmanın zamanı. Burada layık kelimesi çok önemli. Sevmeden saymadan kimse sizi saymaz, sevmez. İnsanoğlunun doğasındaki çift yönlü bir ilişkidir. Yeniden hem spor, hem spor dışında, çalışanıyla, taraftarıyla, sporcusuyla örnek bir kulüp olmanın tam zamanı. Bunu sakın unutmayın. Son olarak da, Fenerbahçe Spor Kulübü sadece spor kulübü değildir. Altı ay boyunca bunu ifade etmeye çalıştık. Fenerbahçe’nin bu ülkeye sorumlulukları vardır. Biz sosyal sorumlulukta da şampiyon olmak istiyoruz, sporun gerçek ruhunun tesir edebilmesinde önderlik etmeliyiz. Bununla beraber iyilik saçan bir kulüp olmalıyız. Yakın zamanda Fenerbahçe’nin Türkiye’de yaşam kalitesini hep beraber seçeceğimiz bir konuda bu ülkeye katkı sağlayacak. Diğer takımların da böyle bir gücü var. Bu bizim sorumluluğumuz”

BENFICA KURASI HAKKINDA AÇIKLAMA

“Bana göre talihsiz bir kura çektik, çekebileceklerimiz arasında. Ama yenilenen Fenerbahçe ile geçebiliriz bu turu diye düşünüyorum. Bu şanssızlık da bir yerde dönecek. Belki bu maçta dönecek”

Yayınlanma Tarihi:14:20,