SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sporting Lizbon flaş transfer için FIFA’ya şikayet etti!

Sporting Lizbon, eski forvet oyuncusu Gelson Martins'i bonservissiz renklerine katan Atletico Madrid'i FIFA'ya şikayet etti. Portekiz temsilcisi, oyuncunun serbest kalma bedelinin 100 milyon Euro olduğunu ve Atletico'nun bu parayı ödemesini istiyor.

Güncellenme: 22:08, 27/07/2018
Sporting Lizbon flaş transfer için FIFA’ya şikayet etti!

Sporting Lizbon, eski forvet oyuncusu Gelson Martins’i bedelsiz renklerine kattığını açıklayan Atletico Madrid’i, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’ne (FIFA) şikayet etti. Portekiz temsilcisi, Atletico ile oyuncunun cezalandırılmasını istedi.

Mayıs ayında taraftarların kulüp antrenman sahasını basarak saldırmasının ardından, Portekiz ekibiyle yollarını ayıran Martins’in Sporting’le olan sözleşmesini sona erdiren 9 oyuncudan biri olan Martins, Atletico ile 5 yıllık sözleşme imzalamıştı. Sporting yönetimi, Atletico’nun davranışını kabul edilemez olarak nitelerken, FIFA’ya şikayette bulunduğunu açıkladı.

Atletico Madrid ve FIFA, olayla ilgili açıklama yapmadı; Portekiz medyası, Sporting’in 100 milyon Euro’luk tazminat istediğini yazdı. A Bola gazetesinin haberine göre, 11 Haziran’da Sporting ile yollarını ayıran Martins, Atletico ile görüşmelere başladı. Atletico Madrid, ilk olarak Sporting’e bonuslarla birlikte 25 milyon Euro teklif etti, daha sonra rakamı 32 milyon Euro’ya çıkardı. Ancak Sporting, 60 milyon Euro istedi. Daha sonra da Sporting bu rakamı 40 milyon Euro’ya indirse de, Atletico teklifi reddetti ve oyuncuyu renklerine kattı.

Sporting, yıllık 1.8 milyon Euro olan ücretini 2.2 milyon Euro’ya çıkardığı Martins’in sözleşme fesih bedelini de, takımdan ayrılmasından bir hafta önce 100 milyon Euro’ya çıkardı. Sporting, bunu gerekçe göstererek de Atletico Madrid’in bu bedeli ödemesini istiyor.  Bu arada Sporting, sözleşmesini sonlandıran oyuncular arasında yer alan ve Premier Lig ekiplerinden Wolverhampton Wanderers’la sözleşme imzalayan Rui Patricio ve yeni kulübünü de FIFA’ya şikayet etti.

İLGİLİ HABER Atletico Madrid Gelson Martins ile anlaşmaya vardı Atletico Madrid Gelson Martins ile anlaşmaya vardı