SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ersun Yanal Fatih Terim’i geçti! 10 milyon TL…

Ersun Yanal Fatih Terim’i geçti! 10 milyon TL…

Trabzonspor eski teknik patronu Ersun Yanal’a 450 bin Euro’luk alacağını ödememesinin ardından açılan davada, tecrübeli hocaya 10 milyon TL tazminat ödemesine karar verildi. Bu rakam bir Türk teknik adama ödenecek en yüksek tazminat olarak tarihe geçti.

Maddi sıkıntılarla Spor Toto Süper Lig’i ekibi Trabzonspor'a bir darbe de eski teknik direktörleri Ersun Yanal'dan geldi. Spor Toto Süper Lig’i İlhan Cavcav sezonu 8. haftası sonunda toplanan 9 puanın ardından sözleşmesi Trabzonspor tarafından tek taraflı olarak fesh edilen tecrübeli teknik adama alacağı olan 450 bin Euro (2.5 milyon TL) ödenmemişti. Bu durum üzerine TFF’ye giden  Ersun Yanal, Trabzonspor’a açtığı davayı kazandı.

Açılan bu dava sonucunda bordo-mavili ekibin, başarılı çalıştırıcıya, 10 milyon TL ödemesine karar verildi. Bu durum, Türk futbolunda yakın zamanda Fatih Terim'in, TFF'den kazandığı 9 milyon TL'lik tazminatı hatırlattı. 10 milyon TL'lik rakam da Türk futbol tarihinde bir Türk teknik adama ödenecek en yüksek tazminat olarak tarihe geçti.

AĞAOĞLU YANAL’I ARADI

Bu haberin ardından Bordo-Mavililer'in Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun, Ersun Yanal'ı bizzat aradığı ancak “Benimle değil, avukatımla görüşün” yanıtını aldığı iddia edildi. Yapılan görüşmelerde Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun  10 milyon TL'nin taksitler halinde ödenmesini teklif ettiği bildirilirken, bu isteğin kabul görmediği öne sürüldü.

27 Temmuz 2018 Şansal Büyüka Aziz Yıldırım`a yüklendi! Ünlü gazeteci Şansal Büyüka spor dünyasında yaşanan olaylar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Büyüka 'Fenerbahçe belli ki, ekonomik anlamda resmen bir “kurtuluş savaşı“ verecek... Çizmeleri giyen Ali Koç ve arkadaşlarının Allah yardımcısı olsun... Çok çetin, uzun ve sıkıntılı geçeceği belli olan bu savaştan umarım yara almadan ve Fenerbahçe markasının daha fazla zarar görmesini engelleyerek çıkarlar.' yorumunda bulundu. İlgili Haberi Oku