SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor dünyasını yasa boğan haber… 18 yaşında hayatını kaybetti

İngiltere'nin gelecekteki en önemli snowboard sporcularından biri olması beklenen Ellie Soutter, doğum gününden bir gün sonra 18 yaşında hayatını kaybetti. Ellie Soutter, Erzurum'da düzenlenen 2017 Avrupa Gençlik Kış Olimpiyatları Festivali'nde İngiltere adına podyuma çıkan tek sporcu olmuştu.

Güncellenme: 22:33, 26/07/2018
Spor dünyasını yasa boğan haber… 18 yaşında hayatını kaybetti

Spor dünyası, İngiliz snowboard sporcusu Ellie Soutter’in doğum gününden bir gün sonra henüz 18 yaşında aniden hayatını kaybetmesi ile sarsıldı. İngiltere’de geleceğin en önemli snowboard sporcularından biri olması beklenen Ellie Soutter’in ölüm nedeni ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Ellie Soutter, Erzurum’da düzenlenen 2017 Avrupa Gençlik Kış Olimpiyatları Festivali’nde İngiltere’ye madalya kazandıran tek sporcu olmuştu.

İLGİLİ HABER Sosyal medyayı sallayan `Can Demirci otizmli olduğu için yarışa alınmadı` iddiası ve TMOK`un yanıtı Sosyal medyayı sallayan `Can Demirci otizmli olduğu için yarışa alınmadı` iddiası ve TMOK`un yanıtı

Ellie Soutter’in babası kızının ölümü ile ilgili olarak “Acımasız dünya ruh eşimi elimden aldı. Genç kızımın şimdiye kadar yaptıklarından dolayı gurur duyuyorum. Seni her şeyden ve tahmin edebileceğinden de çok özleyeceğim. Huzur içinde yat küçük şampiyon” açıklamasında bulundu.

İngiltere’nin Dünya Gençler Şampiyonası’na çağırdığı Ellie Soutter, yarışmalara katılman ve antrenman yapabilmek için yıllık 28 bin pound tutan masraflarını karşılamak için sponsor arayışındaydı. Ellie Soutter, Pekin’de düzenlenecek 2022 Kış Olimpiyatları’na katılmayı hedefliyordu.

Yayınlanma Tarihi:21:57,