SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA’dan şok ceza: Marsilya’ya bir yıl men cezası

UEFA, Fransız devi Marsilya'ya 2017-2018 UEFA Avrupa Ligi sezonu boyunca farklı maçlarda taraftarlarının neden olduğu tribün olayları nedeniyle iki yıl ertelemeli olarak bir yıl men cezası verdi.

Güncellenme: 00:36, 26/07/2018
UEFA’dan şok ceza: Marsilya’ya bir yıl men cezası

UEFA, Fransa Ligue 1 ekiplerinden Marsilya’ya ertelemeli olarak bir yıl Avrupa’dan men cezası verdi. Geçen sezon UEFA Avrupa Ligi’nde final oynayan ve Atletico Madrid’e kupayı kaybeden Marsilya; RB Leipzig, Olympique Lyon, Atletico Madrid ve iki Salzburg maçında taraftarlarının neden olduğu olaylar nedeniyle suçlu bulundu.

İKİ YIL İÇİNDE YENİDEN TEKRARLANIRSA…

Fransız ekibi, önümüzdeki 2 yıl içinde olayların tekrarlanması durumunda 1 yıl men cezası ile karşı karşıya kalacak. Bununla birlikte Marsilya’ya 1 maç seyircisiz oynama cezası ile birlikte 100 bin euro da para cezası verildiği bilgisi açıklamada yer aldı. Hatırlanacağı üzere Beşiktaş ve Olympique Lyon da 2016-2017 sezonunda Fransa’da oynanan UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçı öncesinde yaşanan olaylar nedeniyle iki yıl ertelemeli bir yıl men cezası almıştı. İLGİLİ HABER Fransız devi Lille`e 16 yaşında Türk yetenek! Fransız devi Lille`e 16 yaşında Türk yetenek!

Yayınlanma Tarihi:21:10,