SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mesut Özil’e Singapur’da koruma ordusu!

Singapur’daki Arsenal kampında bugün bir etkinliğe katılan Mesut Özil’e çıkışta koruma ordusu eşlik etti, bir çok özel güvenlikçi yıldız futbolcunun etrafında etten duvar ördü.
Almanya Milli Takımı’nı bırakma kararı alan Mesut Özil, takımı Arsenal ile yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Singapur’da kampta olan ve bir hazırlık turnuvasına katılacak olan Londra ekibinin yıldız futbolcusu, bu sabah ilginç bir şekilde görüntülendi. Arsenal’in taraftarlar için oluşturduğu özel bir etkinliğe katılan Mesut, etkinlik sonrası adeta bir koruma ordusuyla alandan ayrıldı.
Bir yanında Arsenal Kulübü’nün özel güvenliği bulunan Mesut Özil’in diğer yanındaysa Singapurlu bir çok yerel koruma yer aldı. 29 yaşındaki futbolcuyu adeta çembere alan güvenlikçiler, Mesut’un etrafında etten duvar ördü yakınında kuş uçurtmadı.
Mesut gündemi işgal eden konunun ardından ilk kez basına demeç verdi ancak yaptığı açıklamada Almanya konusuna hiç değinmedi. Kamptaki açıklamasında şunları söyledi: “Singapur’da olmak çok heyecan verici. İkinci kez buraya geliyoruz ve gerçekten keyifle geliyoruz. Paris Sanit Germain ve Atletico Madrid’e karşı iyi maçlar olmasını bekliyoruz.
İyi oyuncuları olan iyi takımlar bunlar. Yeni sezona hazır olmak için bizim için iyi testler olacak bunlar. Antrenmanlar iyi geçiyor, Emery’nin takıma pozitif etkisi var. İdmanda yaptığımız şeyler üzerinde önemli etkisi oldu. Takıma genç futbolcular da kazandırmak istiyor bir yandan. Onlar da yeni teknik direktörün yönetiminde parlayabileceklerini biliyorlar”.
Skorer'de yer alan habere göre; Mesut Özil’in Almanya Milli Takımı’nı bırakma kararının ardından ilk kez bir demeç verdiğine dikkat çekildi. Yıldız futbolcunun bu konuya girmekten kaçındığına dikkat çekilirken, buna karşın Mesut’un iyi göründüğü ve neşesinin yerinde olduğu vurgulandı.
Singapur’da bu sabahki idmanın ardından Arsenal Kulübü’nün taraftarlar için organize ettiği bir etkinliğe katılan Mesut Özil, burada taraftarlar ile bir araya geldi, yüzünün sürekli gülüyor olması dikkat çekti.