SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Mesut Özil yorumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, karşılaştığı ırkçı tavır nedeniyle Almanya Milli Takımı'nı bıraktığını açıklayan Mesut Özil hakkında değerlendirmede bulundu. Mesut Özil'in tavrının yerli ve milli olduğunu belirten Recep Tayyip Erdoğan, yıldız futbolcuyu gözlerinden öptüğünü söyledi.

Güncellenme: 16:06, 24/07/2018

Almanya Milli Takımı’nı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf sonrası gelen tepkiler üzerine bıraktığı açıklayan Arsenal’in yıldız futbolcusu Mesut Özil, kararı ile ilgili yaptığı açıklamada “Sonucu ne olursa olsun yine yaparım” demişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aldığı kararla dünya kamuoyunda konuşulan Mesut Özil ile ilgili yorum yaptı. AKP grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine sorulan Mesut Özil’in kararı ile ilgili “Mesut’un bu açıklaması, takındığı tavır tam millidir ve yerlidir, her türlü takdirin üzerindedir. Ben gözlerinden öpüyorum” dedi.

İLGİLİ HABER Ünlü yazar Paulo Coelho`dan Mesut Özil`e destek Ünlü yazar Paulo Coelho`dan Mesut Özil`e destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine “Mesut Özil’in kendisine yapılan ırkçı saldırının ardından aldığı kararı nasıl değerlendirdiğinin” sorulması üzerine ise dün gece Mesut Özil ile telefonda görüştüğünü söyledi.

İLGİLİ HABER Kenan Sofuoğlu: `Mesut Özil`e yapılanları çok iyi anlıyorum` Kenan Sofuoğlu: `Mesut Özil`e yapılanları çok iyi anlıyorum`

Mesut Özil’in kararı ve açıklaması ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları kaydetti:

“Mesut’un bu açıklaması, takındığı tavır tam millidir ve yerlidir, her türlü takdirin üzerindedir. Ben gözlerinden öpüyorum. Çünkü, Alman Milli Takımı’na bu denli her şeyini veren ve başarılarında onun da katkısı olan bir gence böyle bir ırkçı yaklaşım, dininden dolayı böyle bir yaklaşım; bunlar hakikaten kabul edilebilir bir şey değil. Kaldı ki kökeni itibarıyla Türk olan Mesut’la, İlkay’la, Cenk Tosun’la Londra’da resim çektirmeme tahammül edemeyen bu anlayışı, neyle izah edeceksiniz? Bu hazımsızlıktır. Bunu da zaten hakikaten, yerli yerine oturmuş olan siyasetçiler takdir ediyorlar. Onlar da Mesut’un yanında yer aldıklarını ifade ediyorlar.”

Yayınlanma Tarihi:15:36,