SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Takım arkadaşından Mesut Özil paylaşımı

Takım arkadaşından Mesut Özil paylaşımı

Mesut Özil'in açıklamasına bir destek de Arsenal'den takım arkadaşı Hector Bellerin'den geldi.

Arsenal forması giyen Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’e, İngiliz ekibinde beraber oynadığı İspanyol sağ bek Hector Bellerin de destek verdi. Hector Bellerin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Mesut Özil’in yayımladığı metne yer vererek, “Ülkesi için saha içi ve dışında çok şey yapmış birine böyle saygısızca davranmak gerçeküstü. Bravo Mesut. Bu davranışa karşı göğüs germen harika” ifadelerini kullandı.

23 Temmuz 2018 Amine Gülşe`den Mesut Özil`e destek İlgili Haberi Oku

Türk asıllı Alman futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’ın yanı sıra İngiltere Premier Lig’de oynayan milli futbolcu Cenk Tosun, mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Londra’da buluşarak fotoğraf çektirmiş ve formalarını hediye etmişti.

23 Temmuz 2018 Spor dünyasından Mesut Özil mesajları Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil dün yapmış olduğu açıklamalarla birlikte yaşadığı ırkçı saldırılar yüzünden Almanya Milli Takım kariyerine son verdiğini açıklamıştı. Pek çok sporcu ve Türk Futbol Kulüpleri sosyal medya hesaplarından destek mesajları yayınladı. İlgili Haberi Oku

Bu fotoğrafın ardından Almanya’da Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’a linç kampanyasına varan ırkçı saldırılar ve eleştiriler yapılmıştı.