SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Merkel’in sözcüsü: ‘Mesut Özil’in kararına saygı duyuyoruz’

Merkel’in sözcüsü: ‘Mesut Özil’in kararına saygı duyuyoruz’

Alman hükümet sözcüsü, Mesut Özil'in milli takımı bırakma kararı sonrası bir açıklama yaptı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel adına açıklama yapan sözcü, “Başbakan Merkel, Mesut Özil’e büyük değer veriyor. O büyük bir oyuncu ve ulusal takım için çok şey yaptı” dedi.

Alman hükümet sözcüsü, Başbakan Angela Merkel’in Mesut Özil’in kararına saygı duyduğunu da belirtti.

Mesut Özil tartışması nedeniyle Almanya’nın göçmen politikasıyla ilgili de bir açıklama yapan Alman hükümet sözcüsü, “Almanya göçmen kökeni olanları her zaman bağrına basmaya devam edecektir” dedi.

Alman hükümet sözcüsü, Almanya’daki Türk kökenlilerin büyük bir kısmının uyumu başarıyla gerçekleştirdiğini de ifade etti.

23 Temmuz 2018 Bayern Münih Başkanı Hoeness`ten Mesut Özil`e şok sözler: B.k gibi oynuyordu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyareti sonrası Almanya'da tepki çeken Mesut Özil, milli takımı bırakma kararı almıştı. Alman basınını ikiye bölen Mesut Özil'in milli takım kararı sonrası en sert eleştiri, Bayern Münih Başkanı Uli Hoeness'ten geldi. İlgili Haberi Oku

23 Temmuz 2018 Amine Gülşe`den Mesut Özil`e destek İlgili Haberi Oku

23 Temmuz 2018 Mesut Özil Almanya Milli Takımı`nı bırakma kararını şok sözlerle açıkladı: Kazanırken Alman kaybederken göçmenim İlgili Haberi Oku