SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransa Bisiklet Turu’nda rezalet! Rakibine yumruk savurdu

Fransa Bisiklet Turu'nda rakibine yumruk sallayan Gianni Moscon, önce izleyiciler tarafından yuhalandı ardından da komite tarafından diskalifiye edildi.

SKOR DIŞ HABERLER Yol bisikletinin en prestijli yarışı Fransa Bisiklet Turu'nun 15. etabında spora yakışmayan hareketler şaşkınlık yarattı. SKY takımı adına yarışan İtalyan bisikletçi Gianni Moscon, Fortuneo-Samsic takımının sürücüsü Fransız rakibi Elie Gesbert’e yarış sırasında yumruk salladı. Elie Gesbert’in kaskına isabet eden yumruk sonrası Gianni Moscon, yarışı izleyenler tarafından yuhalandı.

02 Temmuz 2018 Basketbol maçında inanılmaz kavga! Yumruklar konuştu, sandalyeler havada uçuştu! FIBA Dünya Kupası Elemeleri'nde Filipinler'in Avustralya'yı konuk ettiği maçta çıkan kavga sosyal medyada gündeme damga vurdu. Filipinler'den dokuz, Avustralya'dan dört oyuncu kavga sonucu oyundan atılırken izleyenleri şoke eden kavgada yumruklar konuştu. İlgili Haberi Oku

Gianni Moscon’ın cezası bununla da sınırlı kalmadı. Görüntüleri inceleyen yarış komitesi, Gianni Moscon’un diskalifiye edilmesine karar verdi. Millau ile Carcassonne arasındaki 181,5 kilometrelik yarışın henüz 800. metresinde rakibine bir anda dönerek yumruk atan Gianni Moscon’un neden böyle bir hamlede bulunduğu ise anlaşılamadı. Konu hakkında açıklama yapan SKY takımı sahibi Sir Dave Brailsford, “Organizasyonun verdiği kararı anlayabiliyorum. Ve bu kararı destekliyorum.  Gianni Moscon’un yaptığı bu hareket utanç verici” dedi.

Fransa Bisiklet Turu'nun 15. etabını, Astana takımından Danimarkalı Magnus Cort Nielsen 4 saat 25 dakika 52 saniyelik derecesiyle kazandı. Sky takımının Büyük Britanyalı bisikletçisi Geraint Thomas ise en yakın takipçisinin 1 dakika 39 saniye önünde genel klasmandaki liderliğini korudu.

Fransa Bisiklet Turu, 29 Temmuz Pazar günü başkent Paris'te koşulacak 21. etapla son bulacak.