SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ABD’li yüzücü Ryan Lochte’ye 14 ay ceza

Olimpiyat ve dünya şampiyonu ABD'li yüzücü Ryan Lochte, yasaklı bir madde almamasına rağmen gerekli izinleri almadan serum yoluyla ilaç kullandığı için 14 ay boyunca yüzme yarışlarına katılmaktan men edildi.

Güncellenme: 23:34, 23/07/2018
ABD’li yüzücü Ryan Lochte’ye 14 ay ceza

ABD Dopingle Mücadele Ajansı (USADA), olimpiyat ve dünya şampiyonu yüzücü Ryan Lochte’ye doping kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle 14 ay men cezası verdi. USADA’dan yapılan açıklamaya göre, Lochte’nin 24 Mayıs tarihinde sosyal medya hesabından, “Biraz damar içi infüzyon yardımıyla sporcu geri kazanımı” notuyla paylaştığı fotoğraf üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı.

Araştırma sonucu, 33 yaşındaki yüzücünün yasaklı bir madde almadığı ancak sağlık amaçlı kullanım izni bulunmadan belirlenen limitin üstünde serum yoluyla ilaç kullandığı tespit edildi. Olimpiyatlarda 12, dünya şampiyonalarında ise 27 madalya kazanan Lochte’nin, 14 ay boyunca yüzme yarışlarına katılması yasaklandı. İLGİLİ HABER Avrupa Şampiyonası`na gidebilmek için sponsor arıyorlar! Avrupa Şampiyonası`na gidebilmek için sponsor arıyorlar!