SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fantu Worku bitime 200 metre kala kazandığını sanıp durunca olanlar oldu…

London Anniversary Games'te kadınlar 3000 metrede yarışan Etiyopyalı Fantu Worku, önde götürdüğü yarışın bitimine 200 metre kala bitiş çizgisini geçtiğini sanıp durdu, rakipleri birer birer yanından geçerken Worku'ya sadece izlemek düştü!

Güncellenme: 10:29, 22/07/2018
Fantu Worku bitime 200 metre kala kazandığını sanıp durunca olanlar oldu…

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen London Anniversary Games’te kadınlar 3000 metre yarışında eşine az rastlanır bir olay yaşandı. Etiyopyalı atlet Fantu Worku, yarışın 2800 metre geçişinde yanlış hesaplama yaparak yarışın bittiğini zannetti ve yavaşladı.

Koşuyu önde götüren 19 yaşındaki atlet Worku, rakiplerinin kendisini bir bir geçip yarışa devam etmesiyle şaşkına döndü. Yarışı anlatan spiker “Worku durdu! Neden durdu ki? Sanırım bitiş çizgisini geçtiğini düşündü. Yazık. 19 yaşındaki atlet tamamen durdu” ifadelerini kullandı.

Yarışın bitimine yarım tur kala koşmayı bırakan Worku, mücadeleyi bitirmezken kazanan Kenyalı atlet Lilian Kasait Rengeruk oldu. Yarışı yorumlayan efsane sprinter Michael Johnson ise “Çok garipti. Hayatımda hiç böyle bir şey görmedim” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Ramil Guliyev Elmas Lig`de ikincilik kürsüsünde Ramil Guliyev Elmas Lig`de ikincilik kürsüsünde

Yayınlanma Tarihi:00:29,