SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Trabzonspor’un karar defterleri çalındı

Trabzonspor’un karar defterleri çalındı

Trabzonspor'un resmi karar defterinin çalındığı öğrenildi. Trabzonspor Kulübü, karar defterlerinin çalınması ile ilgili yaptığı açıklamada konu hakkında iç soruşturma başlatıldığını belirtti.

Trabzonspor’un 1966, 1967, 1968, 1969 sezonlarına ait karar defterleri çalındı. Çalınan karar defterlerinin bir internet sitesi üzerinden satışa çıkarılmasının ardından harekete geçen Trabzonspor Kulübü, iç soruşturma başlattı. Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, konu ile ilgili resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

21 Temmuz 2018 Trabzonspor´un yeni transferi Vahid Amiri´nin alacağı ücret belli oldu Trabzonspor Kulübü, İranlı kanat oyuncusu Vahid Amiri ile anlaşmaya vardığını KAP'a bildirdi. Vahid Amiri'nin Trabzonspor'dan alacağı ücret de belli oldu. Trabzonspor ayrıca, Berkay Kara'ya da renklerine bağladı. İlgili Haberi Oku

Ömer Sağıroğlu, internet üzerinden satışa çıkarılan karar defterlerinin Trabzonspor’a ait olduğunun tespit edildiğini belirterek şunları söyledi:

“Trabzonsporumuzun 1966, 1967, 1968, 1969 yıllarına ait, tarihi öneme haiz bazı defter, kayıt ve belgelerin kulüp arşivinden ne zaman ve nasıl çalındığına dair hemen iç soruşturma başlattık. Ayrıca bu defter, kayıt ve belgeleri çalanlar ile müzayede yoluyla satışa çıkaranlar hakkında cezai şikayet ve hukuki dava hazırlıkları da tamamlanarak yasal yollara başvurulmuştur. Tarihi belgelerimizin geri alınmasına yönelik adli sürecin en kısa zamanda sonuçlanacağını umuyoruz.”