SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ramil Guliyev Elmas Lig’de ikincilik kürsüsünde

Ramil Guliyev Elmas Lig’de ikincilik kürsüsünde

Elmas Lig'de mücadele eden Milli atlet Ramil Guliyev, erkekler 200 metrede ikinci oldu.

Dünya Şampiyonu atlet Ramil Guliyev istikrarlı performansını sürdürüyor. Ramil, Elmas Lig’in Monaco’da gerçekleştirilen 10’uncu ayağında piste çıktı. Atletizmde 14 etaptan oluşan Elmas Lig serisinin bu sezon onuncu ayağında mücadele eden milli sporcu Ramil Guliyev, erkekler 200 metrede ikinci oldu. Monaco’daki Herculis Atletizm Yarışları’nda piste çıkan Guliyev, 19,99’luk derecesiyle ikinciliği elde etti. ABD’li Noah Lyles 19,65 ile birinci olurken, Ekvadorlu Alex Quinonez ise 20,03 ile en iyi üçüncü zamana imza attı.

20 Temmuz 2018 Usain Bolt`la ilgilenenler arasında Türkiye`den takımlar da var! Avustralya takımlarından Central Coast Mariners'la 6 haftalık deneme antrenmanlarına çıkan efsanevi sprinter Usain Bolt için dünyanın pek çok farklı yerinden takımların devrede olduğu ifade edildi. 31 yaşındaki rekortmen eski atlet; ABD, Türkiye ve Macaristan'dan takımların radarında... İlgili Haberi Oku Milli atlet, bu sezon gösterdiği performansla Elmas Lig’de sezon finaline kalmayı garantilemişti. Ramil Guliyev, Elmas Lig’in Oslo ve Stockholm ayaklarında 200 metrede birinci olmuştu.

Ramil Guliyev genel sıralamada sezonun dünyadaki en iyi derecesinin sahibi 32 puanlı Noah Lyles’ın ardından 31 puanla 2. sırada yer alıyor.