SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Ünal hocadan çok etkilendim’

‘Ünal hocadan çok etkilendim’

Trabzonspor'un Nijeryalı futbolcusu Onazi, Spartak Moskova ile oynanan hazırlık maçının ardından yaptığı açıklamada "Ünal hoca ile görüştüm ve çok etkilendim. Bu takımın ihtiyacı olan şeyler hocamızın kendisinde var" dedi.

Trabzonspor’un Nijeryalı futbolcusu Ogenyi Onazi, takımın başına getirilen teknik direktör Ünal Karaman ile görüştüğünü ve kendisinden çok etkilendiğini söyledi. Rusya’nın Spartak Moskova takımı ile oynadığı hazırlık maçında 4-1 mağlup olan bordo-mavililerde, Nijeryalı oyuncu Onazi karşılaşma sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

20 Temmuz 2018 Rus taraftarlar Gökdeniz Karadeniz`i unutmadı Trabzonspor'un Spartak Moskova ile oynadığı hazırlık maçını izleyen Rus taraftarlar, Gökdeniz Karadeniz'i unutmadı. İlgili Haberi Oku

Onazi, bu tür maçların eksiklerini görmeleri açısından çok önemli olduğunu belirterek, “Sezon öncesi hazırlık dönemindeyiz. Bu dönemde böyle güçlü rakiplere karşı oynarken, hem eksiklerimizi görerek bunun üzerine çalışma fırsatı buluyoruz, hem de ligde karşılaşacağımız zorlu rakiplerin testini burada yapıyoruz. Sonuç çok önemli değil. Bu maçtan yaptığımız hataları çıkaracağız ve bunları tekrar yapmamaya çalışacağız ” dedi.

20 Temmuz 2018 Trabzonspor farklı mağlup Trabzonspor, Slovenya kampındaki üçüncü hazırlık maçında Rusya Premier Lig ekiplerinden Spartak Moskova´ya 4-1 mağlup oldu. Bordo-mavililer bu sonuçla Slovenya´daki hazırlık maçlarında ilk yenilgisini aldı. İlgili Haberi Oku

Kampın ikinci döneminde katıldığını, takımın başarılı olacağına inandığını kaydeden Onazi, şöyle devam etti:

“Ünal hoca ile görüştüm ve çok etkilendim. Bu takımın ihtiyacı olan şeyler hocamızın kendisinde var. Hem yönetim hem hocamız ihtiyaç olan şeyleri biliyor. Takımı iyi yerlere taşıyacaklar bundan eminim. Genç arkadaşlarımız var. Biz de tecrübelerimizi genç arkadaşlarımıza aktarmaya çalışıyoruz. Taktiksel çalışmalar ve sistemi benim İtalya’da gördüğüm sisteme benziyor. Olması gereken de bu. Sabırlı olmamız lazım. Genç oyuncularımız var ve onlara yardımcı olmamız lazım. Kolay değil, yeniden bir takım ve sistem inşa ediyorsunuz. Yeni bir takımız. Bu zaman alacak ama mutlaka başarı gelecektir. Bunun için sabırlı olmamız gerekiyor.”

“Dünya kupası hayal kırıklığı oldu”

Rusya’da düzenlen Dünya Kupası’nın hem kendi hem de ülkesi adına hayal kırıklığı olduğunu ifade eden Onazi, “Benim de takımım için de hayal kırıklığı oldu. Bu konuda çok fazla konuşmak istemiyorum. Olan oldu, geçmişten konuşmak bizi geçmişe getirir. Önümüze bakmamız gerekiyor. Lig başlıyor. Çok güçlü sıkı rakiplerimiz var, bütün takımlar iyi transferler yapıyor. Biz de daha iyi başlayabilmek için artık bunlara odaklanmış durumdayız” şeklinde konuştu.