SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United mağazında güldüren hata: Yıldız golcünün ismini yanlış yazdılar

Manchester United mağazası, Belçikalı golcü Romelu Lukaku'nun ismini yanlış yazınca Kırmızı Şeytanlar İngiliz basınında ve sosyal medyada dalga konusu oldu. Hata bir süre sonra düzeltildi ancak belgelenmekten kaçamadı.

Güncellenme: 15:27, 20/07/2018
Manchester United mağazında güldüren hata: Yıldız golcünün ismini yanlış yazdılar

Yeni sezon hazırlıklarına ABD’de devam eden İngiltere’nin dev kulübü Manchester United, tur kapsamında ABD’deki taraftarlar için yeni formasının da tanıtımını sürdürüyor. Kırmızı Şeytanlar’ın online mağazasının ABD versiyonunda 125 Dolar’a satılan formaların arkasına isim de yazdırılabilirken örnek olarak gösterilen Romelu Lukaku formasındaki ilginç detay gözlerden kaçmadı. Kullanılan görselde Belçikalı golcünün soyadı “LAKAKU” şeklinde yazılmıştı. Sosyal medyada ve İngiliz basınında alay konusu olan hata bir süre sonra düzeltildi ancak hata ekran görüntüsü araçlarından kaçamadı. Öte yandan Türkiye’deki futbolseverlerin aklına ise Sabri Sarıoğlu geldi.

3 Mart 2004’te Galatasaray’ın Villarreal’e deplasmanda 3-0 yenildiği karşılaşmada Sabri Sarıoğlu’nun formasına sehven “SARBİ” yazılmıştı. Steven Gerrard da Los Angeles Galaxy forması giydiği dönemde benzer bir hataya maruz kalmıştı. İLGİLİ HABER Son dakika! Beşiktaş Fabri transferi için Fulham ile anlaşmaya vardı Son dakika! Beşiktaş Fabri transferi için Fulham ile anlaşmaya vardı

Yayınlanma Tarihi:14:11,