SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Club Brugge Mitrovic’i resmen açıkladı!

Club Brugge, geçen sezonun ikinci yarısında kiralık olarak forma giyen Matej Mitrovic'i resmen açıkladı. Beşiktaş'ın kasasına bu transferden 3,9 milyon Euro girecek.

Güncellenme: 11:46, 20/07/2018
Club Brugge Mitrovic’i resmen açıkladı!

Belçika kulübünden yapılan açıklamaya göre transfer konusunda Beşiktaş ile her konuda anlaşma sağlandı ve Hırvat savunmacıyla 4 yıllık sözleşme imzalandı… Belçika ekibi genç futbolcunun transferini resmi internet sitesinden paylaştığı fotoğrafla duyurdu.

Beşiktaş, 1.5 sezon önce 4.2 milyon Euro bedel ile kadrosuna kattığı Hırvat stoper Matej Mitrovic’i Belçika takımı Club Brugge’e sattı.

Geçtiğimiz sezonun 2’nci devresini C.Brugge takımında kiralık geçiren Mitrovic, burada başarılı olmuş ve Belçika takımı tarafından bonservisi satın alınmak istenilmişti. Brugge’ün 3.9 milyon Euro olan satın alma bedelini kabul etti ve oyuncu ile resmi sözleşme imzaladı. Mitrovic, kendisi için ödenen ve yoğun eleştirilere sebep olan 4.2 milyon Euro bonservis bedelini, kiralık ücreti olarak kazandırdığı 400 bin Euro’nun yanı sıra bonservisi için alınacak 3.9 milyon Euro ile beraber karşılamış oldu.