SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kazakistan’da buz patenci saldırıda hayatını kaybetti

Kazakistan’da buz patenci saldırıda hayatını kaybetti

Kazakistan'ın milli buz patencisi Denis Ten, uğradığı bıçaklı saldırı sonrası hayatını kaybetti. Kazakistan Kültür ve Spor Bakanı Arıstanbek Muhamediulı, konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Doktorların çabalarına rağmen, milli sporcumuz Denis Ten hayatını kaybetti. Bu çok korkunç ve adaletsizce" dedi.

Kazakistan’da 25 yaşındaki milli buz patenci Denis Ten, ülkesinde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Almatı kentinde kimliği belirsiz kişiler tarafından bıçaklanarak yaralanan ve hastaneye kaldırılan Ten, doktorların tüm çabalarına rağmen yaşamını yitirdi. Almatı Merkez Klinik Hastane’sinin başhekimi Yerjan Kuttıkojin yaptığı açıklamada, çok kan kaybeden sporcunun tüm çabalara rağmen kurtarılamadığını söyledi.

19 Temmuz 2018 Milli futbolcu trafik kazası geçirdi Milli futbolcu Serdar Gürler, Anadolu Otoyolu Düzce kesiminde Lamborghini marka otomobili ile trafik kazası geçirdi. İlgili Haberi Oku

Kazakistan Kültür ve Spor Bakanı Arıstanbek Muhamediulı ise sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada, Denis Ten'in Kazak sporunun efsanesi, ülkenin gururu olduğunu vurgulayarak, “Doktorların çabalarına rağmen, sporcu 25 yaşındaki milli sporcumuz Denis Ten hayatını kaybetti. Bu çok korkunç ve adaletsizce” ifadelerini kullandı. Polis, saldırganları yakalama çalışmalarını başlattı.

15 Temmuz 2018 Genç voleybolcu hayatını kaybetti Trafik kazası sonucunda ağır yaralanan ve yaşam mücadelesi veren 17 yaşındaki genç voleybolcu Beyza Adalı hayatını kaybetti. İlgili Haberi Oku

Diğer yandan Almatı sakinleri, sporcuya saldırının düzenlendiği yere çiçekler koydu, Astana’da ise insanlar, sporcuyu anmak için Esil nehrinin kıyısında toplandı.

2013 Artistik Buz Pateni Dünya Şampiyonası’nda gümüş, 2014 Kış Olimpiyatları ve 2015 Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan Denis Ten, 2015’te Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası ile 7. Asya Oyunları’nda şampiyon olmuştu.