SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
FIFA’dan 6 kulübe ceza… Türkiye’den de bir takım var

FIFA’dan 6 kulübe ceza… Türkiye’den de bir takım var

FIFA, Mersin İdmanyurdu Kulübüne 20 bin İsviçre frangı ceza verdi. FIFA, Mersin İdmanyurdu ile birlikte çeşitli ülkelerden beş takıma daha ceza kesti.

FIFA, aralarında Mersin İdmanyurdu’nun da bulunduğu 6 kulübe çeşitli para cezaları verdiğini açıkladı. FIFA’dan yapılan açıklamada, finansal görevlere uygunluğu garantiye almaya yönelik çalışmalar kapsamında 6 kulübe para cezası verildiği, bu kulüplerin belirli vadeler zarfında sorumluluklarını yerine getirmediği durumda puan silme ve transfer yasağı gibi cezalarla karşı karşıya kalacağı belirtildi.

19 Temmuz 2018 Dünya Kupası`na taraftar akını! 7.7 milyon kişi... Rusya'nın ev sahipliği yaptığı 2018 FIFA Dünya Kupası sırasında milyonlarca sporsever taraftar alanlarından organizasyonu takip etti. İlgili Haberi Oku

Açıklamada, Mersin İdmanyurdu’na 20 bin İsviçre frangı para cezası verildiği ve kulübün bu parayı 60 gün içinde ödemediği durumda 6 puan silme ile 2 yıl transfer yasağı cezası alacağı kaydedildi.

19 Temmuz 2018 Olaylı maçta 13 basketbolcuya ceza Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA), 2019 Dünya Kupası elemelerinde oynanan Filipinler Avustralya karşılaşmasındaki kavga nedeniyle 13 oyuncuya, bir ile 6 maç arasında değişen men cezaları verdi. İlgili Haberi Oku

FIFA ayrıca, Katar’dan El Arabi ile El Kharaitiyat, Mısır’dan Zamalek, Birleşik Arap Emirlikleri’nden El Jazira ve Rusya’dan FC Kuban takımlarına da benzer cezalar verdi.

18 Temmuz 2018 Fenerbahçe mahkemelik olduğu kulüp ve isimleri açıkladı! Fenerbahçe Spor Kulübü, Kamuyu Aydınlatma Platformu´na (KAP) yaptığı açıklamayla kulübün son durumu hakkında bilgiler paylaştı. İlgili Haberi Oku

Bir dönem Süper Lig’de boy gösteren Mersin İdmanyurdu, son olarak Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Bölgesel Amatör Lig’e düşürülmüştü.