SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA’dan 6 kulübe ceza… Türkiye’den de bir takım var

FIFA, Mersin İdmanyurdu Kulübüne 20 bin İsviçre frangı ceza verdi. FIFA, Mersin İdmanyurdu ile birlikte çeşitli ülkelerden beş takıma daha ceza kesti.

Güncellenme: 19:18, 19/07/2018
FIFA’dan 6 kulübe ceza… Türkiye’den de bir takım var

FIFA, aralarında Mersin İdmanyurdu’nun da bulunduğu 6 kulübe çeşitli para cezaları verdiğini açıkladı. FIFA’dan yapılan açıklamada, finansal görevlere uygunluğu garantiye almaya yönelik çalışmalar kapsamında 6 kulübe para cezası verildiği, bu kulüplerin belirli vadeler zarfında sorumluluklarını yerine getirmediği durumda puan silme ve transfer yasağı gibi cezalarla karşı karşıya kalacağı belirtildi.

İLGİLİ HABER Dünya Kupası`na taraftar akını! 7.7 milyon kişi... Dünya Kupası`na taraftar akını! 7.7 milyon kişi...

Açıklamada, Mersin İdmanyurdu’na 20 bin İsviçre frangı para cezası verildiği ve kulübün bu parayı 60 gün içinde ödemediği durumda 6 puan silme ile 2 yıl transfer yasağı cezası alacağı kaydedildi.

İLGİLİ HABER Olaylı maçta 13 basketbolcuya ceza Olaylı maçta 13 basketbolcuya ceza

FIFA ayrıca, Katar’dan El Arabi ile El Kharaitiyat, Mısır’dan Zamalek, Birleşik Arap Emirlikleri’nden El Jazira ve Rusya’dan FC Kuban takımlarına da benzer cezalar verdi.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe mahkemelik olduğu kulüp ve isimleri açıkladı! Fenerbahçe mahkemelik olduğu kulüp ve isimleri açıkladı!

Bir dönem Süper Lig’de boy gösteren Mersin İdmanyurdu, son olarak Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Bölgesel Amatör Lig’e düşürülmüştü.