SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Berfu Cengiz Kazakistan’da ilkleri yaşıyor

Berfu Cengiz Kazakistan’da ilkleri yaşıyor

Astana'da düzenlenen ITF turnuvasında milli tenisçi Berfu Cengiz, çift kadınlarda Kazak partneri Danilina ile yarı finale yükseldi. 18 yaşındaki milli tenisçi, kariyerinde ilk kez 80 bin dolar ödüllü turnuvada yarı final gördü. Teklerde doğrudan ana tablo oynayan Berfu Cengiz, bu seviyedeki ilk galibiyetini Rus Laskutova karşısında elde etmişti.

Haftayı Kazakistan’daki ITF turnuvasında geçiren Berfu Cengiz, kariyerinde ilk kez 80 bin dolar ödüllü turnuvada yarı final gördü. Astana’da düzenlenen organizasyonda 18 yaşındaki milli tenisçi Berfu Cengiz, çift kadınlarda Kazak partneri Anna Danilina ile yarı finale yükseldi. Çeyrek finalde 1 numaralı seribaşı ikilisi Naiktha Bains (Avustralya)-Nina Stojanovic (Sırbistan) karşısında 7-5 ve 6-4’lük setlerle korttan 2-0 galip ayrılan Berfu-Danilina çifti, son dört ekip arasına kaldı.

18 Temmuz 2018 Wimbledon şampiyonu Yankı Erel`den açıklamalar: `O maçtan sonra...` Wimbledon'da gençler kategorisinde çiftlerde partneri Otto Virtanen ile şampiyonluğa ulaşan 17 yaşındaki milli tenisçi Yankı Erel, yurda döndü ve açıklamalarda bulundu. Yankı, dev turnuvadan önce yaşadığı zorluklardan söz ederken Fin partneri ile turnuva başlamadan üç gün önce teklif götürüp anlaştıklarını ifade etti. İlgili Haberi Oku

Berfu ile Danilina, sert kortta gerçekleştirilen turnuvada ilk turda Dariya Detkovskaya (Kazakistan)-Ekaterina Kazionova (Rusya) çiftini saf dışı bırakmayı başarmıştı.

Kazakistan’daki turnuvada teklerde doğrudan ana tablo oynayan Berfu Cengiz, ilk turda Rus Ksenia Laskutova’yı 6-2 ve 6-4 ile mağlup ederek, bu seviyedeki ilk galibiyetine imza atmıştı.  Genç tenisçi için tekler yolculuğu, ikinci turda organizasyonun 1 numarası Özbek Sabina Sharipova’ya 6-1 ve 6-3’lük setlerle yenildiği maçla noktalandı.