SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tour de France’ın 10. etabı sırasında dağ bisikletli bir gösterici yarışçıların üzerinden atladı!

Tour de France'ın 10. etabı sırasında inanılmaz bir olay yaşandı. Etap sırasında dağ bisikletli bir gösterici yarışçıların üzerinden atladı. Başarıyla gösterisini tamamlayıp gözden kaybolan bisikletlinin atlayış anı kameralara da yansıdı.

Güncellenme: 12:05, 18/07/2018

SÖZCÜ SKOR / DIŞ HABERLER Yol bisikletinde sezonun en prestijli turu olan Tour de France (Fransa Bisiklet Turu) her yıl olduğu gibi bu yıl da ilginç görüntülere sahne oluyor. Geleneksel olarak etaplar sırasında bisikletlerin yanında ilginç kostümlerle poz veren taraftarlara bu yıl başka bir taraftar akıllara durgunluk veren bir gösteri ile katıldı.

Bu yıl ilk kez Alpler’in zirvesinden geçen turun 10. etabı olan “Annecy – Le Grand-Bornand” etabında, La Montee du Plateau des Glieres tırmanışı esnasında bir kişi dağ bisikleti ile o sırada yoldan geçmekte olan bir grup yarışçının üzerinden atladı. İlginç anlar televizyon yayınına da yansırken görüntüler sosyal medyada da gündeme oturdu.

Dünya çapında sporseverler konuyla ilgili ikiye bölünmüş durumda. Bir grup şovu inanılmaz bulurken diğer bir kesim ise dağ bisikleti ile sporcuların üzerinden atlayan kişinin sporcuları büyük bir tehlikeye attığını ve en ufak bir hatada belki de facia yaşanabileceğini vurguladı. Göstericinin kimliği açıklanmazken bir kesim de şovun kurgulanmış olabileceğini düşünüyor.

Tour’da 10. etabı Quick-Step Floors takımından Julian Alaphilippe kazanırken Sarı Mayo 10 etap sonunda BMC Racing Team sürücüsü Greg Van Avermaet’de. 21 etaptan oluşan tur 29 Temmuz’da sona erecek.

İLGİLİ HABER Fransa Bisiklet Turu`nda 10. etap Julian Alaphilippe`in Fransa Bisiklet Turu`nda 10. etap Julian Alaphilippe`in

Yayınlanma Tarihi:11:49,