SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyon Fransa taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı!

Dünya Kupası’nı kazanan Fransa Milli Takımı gelenekselleşen şampiyonluk kutlaması için ünlü Champs-Elysees Caddesi’nden geçişini yıldırım hızında yapınca eleştiri yağmuruna tutuldu. Takımı caddede bekleyen heyecanlı taraftarlar hayal kırıklığına uğradı.

Rusya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2018 Dünya Kupası'nın şampiyonu Fransa Milli Takımı ülke çapında bayram havası oluşturdu. Kutlamalar sırasında artık gelenekselleşen ve taraftarlarca heyecanla beklenen şampiyonların Champs-Elysees geçidi vatandaşlar için büyük bir hayal kırıklığı oldu.

18 Temmuz 2018 Ruslar`a göre Dünya Kupası`nın en başarılı takımı Rusya Rusya'da yapılan araştırmaya göre Dünya Kupası'nın en başarılı takımının Rusya olduğu ortaya çıktı. Ruslar araştırmada en başarılı futbolcu olarak kalecileri Igor Akinfeev'i seçti. İlgili Haberi Oku

Tam 20 yıl önce 1998 Dünya Kupası'nı kazanan Fransa Milli Takımı'nın taraftarlar arasından Champs-Elysees Caddesi'nde otobüsle geçişi saatlerce sürmüş ve taraftarlar hayran oldukları futbolcuları yakından görme olanağı bulmuştu. 20 yıl sonra aynı duygu ve sevinçle şampiyonluk kutlaması için Champs-Elysees Caddesi'ne inen yaklaşık 300 bin taraftar heyecanla şampiyon takımı taşıyan otobüsü bekledi.

Heyecanlı bekleyişin ardından otobüs taraftarların arasından yıldırım hızı ile geçince vatandaşların hayal kırıklığına uğrayıp takımı eleştiri yağmuruna tuttuğu öğrenildi.

17 Temmuz 2018 Dünya Şampiyonu Fransa`nın formasına bir yıldız daha Futbol tarihinde ilk defa Nike'ın sponsoru olduğu iki futbol federasyonunun bir dünya finalinde karşı karşıya gelmesi marka açısından rekor kıran turnuvaya yakışır bir kapanış oldu. İlgili Haberi Oku

Konu ile alakalı açıklama yapan organizasyonun güvenlik sorumlusu Paris Polis Valisi Michel Delpuech sert eleştirilere “Zaman değişti” diyerek 1998 yılındaki geçiş ile 2018 yılındaki geçişin “güvenlik nedeni ile” aynı olamayacağını dile getirdi. Terörist tehditlerin çok yüksek olduğu bir dönemde 300 bin taraftarın kapattığı yollarda herhangi bir tehdidin hem takım için, hem görevliler için hem de izlemeye gelen yüz binlerce taraftar için risk oluşturacağını söyleyen Delpuech, yine de otobüsün o kadar da hızlı geçmediğinin altını çizdi.

16 Temmuz 2018 Dünya basını Fransa`nın Dünya Kupası şampiyonluğunu böyle gördü Fransa'nın 2018 FIFA Dünya Kupası finalinde Hırvatistan'ı yenerek şampiyonluğa ulaşması, dünya basınında geniş yer buldu. İlgili Haberi Oku

Öte yandan, 20 yıl sonra Dünya Kupası'nı kazanıp ikinci yıldıza sahip olan Fransa Milli Takımı taraftarlarının günlerdir kutlamalara devam ettiği kaydedildi.