SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz’den gençlerde dünya rekoru

Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz’den gençlerde dünya rekoru

Milli okçularımız Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz'den oluşan Klasik Yay Karışık Takımı, Dünya Kupası 4. ayak yarışında 1307 puan elde ederek gençlerde dünya rekorunun yeni sahibi oldu.

Dünya çapında organizasyonlarda ülkemizi başarıyla temsil eden milli okçular Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz’den oluşan Klasik Yay Karışık Takımı, Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen Dünya Kupası’nın 4. ayak yarışmalarında gençler kategorisinde dünya rekoru kırdı.

Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Almanya Berlin'de devam etmekte olan Dünya Kupası 4. ayak yarışmasında Milli Sporcularımız Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz'den oluşan Klasik Yay Karışık Takımımız 1307 puan ile Gençler Dünya Rekoru'nun yeni sahibi olmuşlardır. Sporcu ve Antrenörlerimizi Başarılarından dolayı kutluyoruz” denildi. 18 Temmuz 2018 Rakipleri dalga geçedursun; milli boksör Mizan Akyol iki yıldır yenilmiyor! Mersin'de 3 yıldır boks yapan ve gözlük taktığı için rakipleri tarafından dalga geçilen Milli boksör Mizan Akyol, 2 yıldır Türkiye'de kendi kilosunda çıktığı hiçbir müsabakayı kaybetmedi. En büyük hedefi Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları olan Akyol, 21-27 Ağustos'ta tarihlerinde düzenlenecek Dünya Gençler Boks Şampiyonası'nda 56 kiloda Türkiye'yi tek başına temsil edecek. İlgili Haberi Oku