SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rusya 2018 Dünya Kupası zaferi Fransa için kabusa döndü! İki kişi öldü

Dünya Kupası finalinde Hırvatistan'ı yenerek şampiyonluğa uzanan Fransa'nın zaferini kutlamak için sokaklara dökülen halk, polisler karşı karşıya kaldı. Birçok dükkanın camları kırılırken, polis kalabalığa müdahale etti. İki Fransız taraftarın sevinç gösterileri sırasında öldüğü öğrenildi.

Güncellenme: 13:48, 16/07/2018

SKOR DIŞ HABER Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası, finalde Hırvatistan’ı 4-2 yenen Fransa’nın oldu. 1998 yılından sonra ikinci Dünya Kupası zaferi yaşayan Fransa’nın başarısı, ülkeyi sevince boğdu. Maçın ardından sokaklara çıkan Fransa taraftarları, sevinçlerini abartınca polis müdahale etmek zorunda kaldı. İki Fransa vatandaşının, takımlarının galibiyetine sevinirken hayatını kaybettiği kaydedildi.

İLGİLİ HABER Rusya 2018 Dünya Kupası seremonisinde madalyayı cebine attı! Nedeni sonradan anlaşıldı Rusya 2018 Dünya Kupası seremonisinde madalyayı cebine attı! Nedeni sonradan anlaşıldı

Fransa sokaklarında yaşanan sevinç gösterilerinin kabusa dönüşmesine neden olan ilk olay, başkent Paris’te yaşandı. Yaklaşık 50 kişilik maskeli bir grup, dükkanlara saldırmaya başladı. Dükkanların camlarını kıran kalabalığı uyaran polis, olaylar yatışmayınca biber gazı ve tazyikli suyla gruba müdahale etti. Grubun da polise taşla karşılık vermesi üzerine, sevinç gösterileri birçok Fransız için yarıda kaldı. Grubun Dünya Kupası zaferini kutlarken neden böyle bir eylem yaptığı ise henüz anlaşılamadı. Şehir merkezi sabaha kadar gösterilere kapatıldı.

İLGİLİ HABER Dünya Kupası`nı kazanan Fransa`ya çılgın gelir! Dünya Kupası`nı kazanan Fransa`ya çılgın gelir!

Öte yandan iki Fransa vatandaşı da kutlamalar sırasında hayatlarını kaybetti. Fransa’nın güneydoğusunda yer alan Annecy’de 52 yaşındaki bir taraftar, Dünya Kupası zaferini kutlarken kanala düştü. Boynu kırılan taraftar, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Bir başka ölüm haberi de Saint-Felix’ten geldi. 30 yalındaki bir Fransız, kutlamalar sonrası arabası ile eve dönerken bir ağaca çarptı. Taraftar, yaşadığı trafik kazası sonrası hayatını kaybetti.