SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rusya 2018 Dünya Kupası seremonisinde madalyayı cebine attı! Nedeni sonradan anlaşıldı

Fransa'nın şampiyon olduğu Dünya Kupası finalinden sonra düzenlenen madalya töreninde ilginç bir an yaşandı. FIFA görevlisi bir kadının, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile konuşmasının ardından madalyalardan birini cebine atması şaşkınlık yarattı. Olayın nedeni daha sonra anlaşıldı.

Güncellenme: 11:38, 16/07/2018
Rusya 2018 Dünya Kupası seremonisinde madalyayı cebine attı! Nedeni sonradan anlaşıldı

SKOR DIŞ HABER Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası, Hırvatistan’ı finalde 4-2 yenen Fransa’nın şampiyonluğu ile sonuçlandı. Final maçının ardından düzenlenen madalya töreninde FIFA yetkilisi bir kadının yaptığı ilginç hareket dikkatli gözlerden kaçmadı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile konuşmasının ardından bir madalyayı cebine attığı görünen FIFA yetkilisinin hareketi, izleyenleri şaşkına çevirdi.

İLGİLİ HABER Dünya Kupası`nı kazanan Fransa`ya çılgın gelir! Dünya Kupası`nı kazanan Fransa`ya çılgın gelir!

Kadının, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar-Kitarovic ile birlikte madalya törenine katılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in isteği üzerine FIFA Dünya Kupası madalyasını çaldığı şeklindeki söylentiler sosyal medyada yayılırken, gerçek kısa sürede ortaya çıktı.

Fransız futbolculara dağıtılan madalyaların ardından bir madalyanın fazla olduğu belirlendi. Bunun üzerine Putin, FIFA yetkilisine artan madalyayı yağmurdan etkilenmemesi için saklamasını önerdiği öğrenildi. FIFA yetkilisi de pratik bir yol bularak, madalyayı cebinde saklamayı uygun gördü.

Amerikan Ulusal Futbol Ligi (NFL) takımlarından New England Patriots sahibi Robert Kraft, daha önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, kendisine ait NFL finali Super Bowl yüzüğünü aldığını anlatmıştı. Robert Kraft, New York Post’a yaptığı bir açıklamada “Putin’e göstermek için yüzüğü parmağımdan çıkardım. Putin de onu kendi parmağına takarak ‘Bununla birini öldürebilirim’ dedi. Daha sonra yüzüğü almak için elimi uzattım. Ancak Putin, yüzüğü parmağından çıkarıp cebine koydu. Daha sonra etrafını sarana üç KGB ajanı ile uzaklaştı” demişti.