SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Dünya Kupası sonrası Cüneyt Çakır’dan VAR yorumu

Dünya Kupası sonrası Cüneyt Çakır’dan VAR yorumu

Cüneyt Çakır, önümüzdeki sezon Türkiye'de uygulanacak olan VAR sistemiyle ilgili, "Bu sistemde adalet duygusu var. Bu gerçekleşecek. Bizleri büyük hatalardan koruyacak" dedi.

Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası’nda görev alan Türk hakem Cüneyt Çakır ve yardımcıları Tarık Ongun ile Bahattin Duran Türkiye’ye döndü. Çakır, Dünya Kupası ve gelecek sezon Türkiye’de de uygulanmaya başlayacak olan VAR sistemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

16 Temmuz 2018 Dünya basını Fransa`nın Dünya Kupası şampiyonluğunu böyle gördü Fransa'nın 2018 FIFA Dünya Kupası finalinde Hırvatistan'ı yenerek şampiyonluğa ulaşması, dünya basınında geniş yer buldu. İlgili Haberi Oku

Dünya Kupası’nda  yarı final karşılaşması yöneten ve bundan sonraki turnuvalar için hedeflerinin final olduğunu ifade eden Cüneyt Çakır, “Bizim için çok önemliydi orada ülkemizi temsil ediyorduk. İkinci kez üst üste dünya kupasında görev yaptık. İki dünya kupasında da yarı final yöneterek ülkemizi, bayrağımızı en iyi şekilde temsil ettiğimiz inanıyorum. Bizim için dua eden herkese teşekkür ederim. Bizim için tabi ki de bu seviye olmak Türk hakemliğini, Türk futbolunu temsil etmek gurur verici bir şey. Bundan sonra da çalışmalarımızı arttırarak devam edeceğiz. İnşallah bundan sonraki turnuvalarda final maçlarında görev almaya çalışacağız. Biz oradayken, Türk halkının desteğini hep hissettik ve onların duaları bizim için çok önemliydi. İki grup maçı ve daha sonra yarı final müsabakasıyla başarımızı taçlandırdık. Kısa ve uzun vadeli hedeflerimizi var bunları da umarım gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

16 Temmuz 2018 Rusya 2018 Dünya Kupası seremonisinde madalyayı cebine attı! Nedeni sonradan anlaşıldı Fransa'nın şampiyon olduğu Dünya Kupası finalinden sonra düzenlenen madalya töreninde ilginç bir an yaşandı. FIFA görevlisi bir kadının, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile konuşmasının ardından madalyalardan birini cebine atması şaşkınlık yarattı. Olayın nedeni daha sonra anlaşıldı. İlgili Haberi Oku

“BİR KAÇ HAFTA ANLAYIŞ GÖSTERMELİLER “

Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda kullanılan ve gelecek sezondan itibaren Türkiye’de de uygulanacak olan VAR sistemiyle ilgili de konuşan Cüneyt Çakır, “Video Hakem Sistemi ilk kez Dünya Kupası’nda uygulandı. Yeni bir uygulama herkes Dünya Kupası’nda takip etti. Tabi ülkemizden uygulanmaya başladıktan sonra ilk birkaç hafta herkesin anlayış göstermesi lazım. Çünkü yeni bir sistem bu. Ben futbola fayda sağlayacağını düşünüyorum. Çünkü bir adalet duygusu var. Bu gerçekleşecek. Büyük hatalardan bizi koruyacak. Umarım Türk futbolu için hayırlısı olur” şeklinde konuştu.

2 GRUP MAÇI VE YARI FİNAL YÖNETTİ

Cüneyt Çakır ve ekibi Dünya Kupası’nda 3 maçta görev yaptı. B Grubu’nda İran’ın Fas’ı 1-0 mağlup ettiği karşılaşmanın hakemi olan Çakır ve yardımcıları, D Grubu’nda Arjantin’in Nijerya’yı 2-1 mağlup ettiği karşılaşmayı yönetti. Çakır ve ekibi son olarak yarı finalde Hırvatistan’ın İngiltere’yi 2-1 mağlup ederek finale yükseldiği karşılaşmada görev aldı.