SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wimbledon’da tarihi başarı! Yankı Erel Otto Virtanen çifti şampiyonluğa ulaştı!

Wimbledon'da gençler kategorisinde çift erkeklerde mücadele eden milli sporcumuz Yankı Erel partneri Otto Virtanen ile finalde Nicolas Mejia ve Ondrej Styler çiftini 7-6 ve 6-4'lük setlerle mağlup ederek şampiyon oldu!

Güncellenme: 18:42, 15/07/2018
Wimbledon’da tarihi başarı! Yankı Erel Otto Virtanen çifti şampiyonluğa ulaştı!

Teniste sezonun üçüncü Grand Slam’i olan Wimbledon’da gençler kategorisinde çift erkeklerde mücadele eden 17 yaşındaki milli sporcumuz Yankı Erel ve partneri Otto Virtanen, finalde Nicolas Mejia – Ondrej Styler çiftini (7)7-6(5) ve 6-4’lük setlerle mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

Bir saat 26 dakika süren mücadelede Yankı Erel-Otto Virtanen ikilisi, rakiplerini 7-6 ve 6-4’lük setlerle 2-0 yenerek zafere ulaştı. Böylece Yankı Erel, gençler kategorisinde Grand Slam şampiyonluğu yaşayan ilk Türk erkek tenisçi oldu. Daha önce 2014’te Amerika Açık’ta gençler kategorisinde çift kızlarda şampiyonluk yaşayan İpek Soylu’nun ardından ilk kez bir sporcumuz bir Grand Slam’de şampiyonluk yaşadı.

Karşılamadan sonra DHA’ya konuşan Yankı Erel, bir gün Wimbledon’da şampiyon olmayı hep hayal ettiğini söylerek, “En büyük hayalimi gerçekleştirdim. Bir Grand Slam’de kupa almak hayalimdi. Şampiyon olacağımızı, kupayı kaldıracağımızı biliyordum. Wimbledon’da oynamak harika bir duygu. Herkes söylüyordu Wimbledon başka diye. Gerçekten öyleymiş. Daha önce başka büyük turnuvalarda da oynadım ama burası başka. Çok mutluyum. Çok emek verdik, çok çalıştık. Bu bir ekip işi. Öncelikle Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, Tenis Federasyonu’na ve antrenörüm Nika Kakula ve Tekirdağ’da ilk tenise başladığımda antrenörüm olan İsmail Ata’ya çok teşekkür ederim. Birlikte başardık. Burada şampiyon olacağımızı biliyordum” dedi.

İLGİLİ HABER Wimbledon`da Serena Williams Angelique Kerber finalinde kazanan Kerber oldu! Wimbledon`da Serena Williams Angelique Kerber finalinde kazanan Kerber oldu!