SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Wimbledon’da kazanan Novak Djokovic

Wimbledon’da kazanan Novak Djokovic

Wimbledon'da tek erkekler finalinde Güney Afrikalı Kevin Anderson'ı set vermeden mağlup eden Sırp tenisçi Novak Djokovic şampiyon oldu.

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen sezonun üçüncü Grand Slam’i Wimbledon’da tek erkeklerde şampiyon belli oldu. Finalde bir dönem sakatlıklarla boğuşan ve en üst düzeye dönmekte bir süre zorlanan Sırp raket Novak Djokovic ile kariyerindeki ilk Grand Slam zaferini kovalayan Güney Afrikalı Kevin Anderson ile karşılaştı.

Djokovic, Anderson’u 6-2, 6-2 ve (7)7-6(3)’lık setlerle yenerek kariyerinde 4. kez Wimbledon’da şampiyonluğa ulaştı. Djokovic, bu turnuvada daha önce 2011, 2014 ve 2015 yıllarında şampiyon olmuştu.

Toplamda 2 saat 19 dakika süren karşılaşmanın ardından Kevin Anderson ise kariyerinde ilk kez Grand Slam şampiyonluğu yaşama fırsatını kaçırdı. 32 yaşındaki raket 2017’de Amerika Açık’ta finalde Rafael Nadal’a mağlup olmuştu. 15 Temmuz 2018 Wimbledon`da tarihi başarı! Yankı Erel Otto Virtanen çifti şampiyonluğa ulaştı! Wimbledon'da gençler kategorisinde çift erkeklerde mücadele eden milli sporcumuz Yankı Erel partneri Otto Virtanen ile finalde Nicolas Mejia ve Ondrej Styler çiftini 7-6 ve 6-4'lük setlerle mağlup ederek şampiyon oldu! İlgili Haberi Oku