SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kırkpınar’da olaylı maçın ardından iki hakem görevden alındı!

657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde olaylı Ali Gürbüz Recep Kara maçının ardından müsabakanın hakemlerinden ikisi görevden alındı. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın: "Müsabakayı yöneten hakem ile kuledeki hakemi görevden aldık" ifadelerini kullandı.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Recep Kara ile Ali Gürbüz arasındaki 3. tur müsabakasını izleyen iki hakemi görevden aldığını söyledi.

Musa Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Recep Kara ile Ali Gürbüz arasındaki 3. tur mücadelesinde son saniyede puanı kimin aldığı tartışma konusu olduğunu, kule hakemlerinin görüntüleri art arda izledikten sonra Ali Gürbüz’ün galip ilan edildiğini hatırlattı.

Recep Kara’ın resmi itirazı üzerine hakemler hakkında soruşturma başlattıklarını ifade eden Başkan Aydın, “Müsabakayı yöneten hakem ile kuledeki hakemi görevden aldık. Bundan sonra görev yapmayacaklar. Hakemlerden bir komisyon kurulacak. Tekrar oyunu izleyeceğiz. Karar Recep Kara’nın lehine olduğu takdirde hakemlere ceza vereceğiz. Güreşin tekrarlanması söz konusu değil.” ifadelerini kullandı.

Güreş karşılaşmasının ardından Recep Kara gazetecilere yaptığı açıklamada, hakkında verilen kararın haksız ve yanlı olduğunu, bir daha Kırkpınar’a gelmeyeceğini söylemişti. 14 Temmuz 2018 Kırkpınar`da tartışma `VAR`: Ortalık karıştı, Recep Kara Kırkpınar`ı bıraktı 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlık kategorisinde Ali Gürbüz ve Recep Kara'nın müsabakasında 'puan' tartışması yaşandı. Puanlama bölümünde iki taraf da yendiğini düşünerek sevinç yaşarken, Video Yardımcı Hakem Sistemi (VAR) üzerinden yapılan incelemede Ali Gürbüz galip sayıldı. Karara itiraz eden Recep Kara, Kırkpınar güreşlerini bıraktığını açıkladı. Tribünlerde çıkan olaylara ise polis müdahale ederek, seyircileri yatıştırdı. Türkiye Güreş Federasyonu ise kararın yeniden inceleneceğini açıklarken hakemlerin de ceza kuruluna sevk edildiğini duyurdu. İlgili Haberi Oku