SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kırkpınar’da olaylı maçın ardından iki hakem görevden alındı!

657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde olaylı Ali Gürbüz Recep Kara maçının ardından müsabakanın hakemlerinden ikisi görevden alındı. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın: "Müsabakayı yöneten hakem ile kuledeki hakemi görevden aldık" ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 00:51, 15/07/2018

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Recep Kara ile Ali Gürbüz arasındaki 3. tur müsabakasını izleyen iki hakemi görevden aldığını söyledi.

Musa Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Recep Kara ile Ali Gürbüz arasındaki 3. tur mücadelesinde son saniyede puanı kimin aldığı tartışma konusu olduğunu, kule hakemlerinin görüntüleri art arda izledikten sonra Ali Gürbüz’ün galip ilan edildiğini hatırlattı.

Recep Kara’ın resmi itirazı üzerine hakemler hakkında soruşturma başlattıklarını ifade eden Başkan Aydın, “Müsabakayı yöneten hakem ile kuledeki hakemi görevden aldık. Bundan sonra görev yapmayacaklar. Hakemlerden bir komisyon kurulacak. Tekrar oyunu izleyeceğiz. Karar Recep Kara’nın lehine olduğu takdirde hakemlere ceza vereceğiz. Güreşin tekrarlanması söz konusu değil.” ifadelerini kullandı.

Güreş karşılaşmasının ardından Recep Kara gazetecilere yaptığı açıklamada, hakkında verilen kararın haksız ve yanlı olduğunu, bir daha Kırkpınar’a gelmeyeceğini söylemişti. İLGİLİ HABER Kırkpınar`da tartışma `VAR`: Ortalık karıştı, Recep Kara Kırkpınar`ı bıraktı Kırkpınar`da tartışma `VAR`: Ortalık karıştı, Recep Kara Kırkpınar`ı bıraktı

Yayınlanma Tarihi:00:46,