SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wimbledon’da tarihi başarı! Türk tenisçi Yankı Erel genç çiftlerde finalde

Wimbledon'da çift erkeklerde gençler kategorisinde mücadele eden Türk tenisçi Yankı Erel ile Finlandiyalı partneri Otto Virtanen, James Story ile Harry Wendelken ikilisini 7-6'lık setlerle yenerek finale yükseldi. 2014'te Amerika Açık'ta junior kategorisinde çift kızlarda şampiyon olan İpek Soylu'nun ardından bir Grand Slam'de adını finale yazdıran ilk Türk tenisçi oldu.

Güncellenme: 22:40, 14/07/2018
Wimbledon’da tarihi başarı! Türk tenisçi Yankı Erel genç çiftlerde finalde

Teniste sezonun üçüncü Grand Slam’i Wimbledon’da gençler kategorisinde çiftlerde mücadele eden tek Türk milli tenisçi Yankı Erel ile Finlandiyalı partneri Otto Virtanen, finale yükseldi. Bu sonuçla tarihimizde ilk kez bir sporcumuz bir Grand Slam’de finale yükselmiş oldu.

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen turnuvanın 12’nci gününde gençler çift erkeklerde yarı final maçına çıkan milli sporcu Yankı Erel ve Finlandiyalı partneri Otto Virtanen, Birleşik Krallık’tan James Story ile Harry Wendelken ile karşılaştı.

Toplam 1 saat 25 dakika süren mücadelenin ardından Yankı Erel-Otto Virtanen ikilisi, rakiplerini 7-6’lık setlerle 2-0 yenerek adlarını finale yazdırdı. Yankı Erel ile Otto Virtanen, finalde, Nicolas Mejia ile Onfrej Styler çifti ile karşılaşacak. İLGİLİ HABER Wimbledon`da Serena Williams Angelique Kerber finalinde kazanan Kerber oldu! Wimbledon`da Serena Williams Angelique Kerber finalinde kazanan Kerber oldu!