SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uyanık turist! Cristiano Ronaldo’nun ilk imzalı Juventus formasını böyle kaptı

Tatilini Yunanistan'da sürdüren Cristiano Ronaldo'ya yeni takımı Juventus'un formasını imzalatan ilk kişi olmak isteyen İtalyan gazetecinin başına gelenler "Bu kadar da olmaz" dedirtti...

Güncellenme: 14:44, 13/07/2018
Uyanık turist! Cristiano Ronaldo’nun ilk imzalı Juventus formasını böyle kaptı

SKOR DIŞ HABERLER / Juventus’un Cristiano Ronaldo transferi tüm dünyada etkisini sürdürürken günün en ilginç haberi İtalya’dan geldi. Ronaldo’ya ilk Juventus formasını imzalatan kişi olmak isteyen gazetecinin başına gelenler inanılacak cinsten değil…

100 milyon Euro bedelle Real Madrid’den Juventus’a transfer olan 33 yaşındaki futbolcu, Yunanistan’ın ünlü Costa Navarino otelinde tatilini sürdürüyor. Dünya Kupası sonrasında ailesiyle birlikte vakit geçiren Portekizli futbolcuya, yeni formasını imzalatan ilk kişi olmak için harekete geçen İtalyan gazeteci Carmine Rossi hiç beklemediği bir olay yaşadı.

AS’a konuşan gazeteci, “Transferin resmileşmesinden önce anlaşmanın olduğunu biliyorduk ve Ronaldo’ya ilk kez Juventus formasını imzalatan kişi olmak istiyorduk” ifadelerini kullandı.

Ronaldo’ya ulaşabilmek için Costa Navarino Oteli’nde kalan bir İtalyan turist ile anlaşan gazeteci Rossi, “Lütfen Ronaldo’ya bunu imzalatabilir misin? Bunu yapmadan ülkeye geri dönemem” diyerek vatandaşına ricada bulundu.

İLGİLİ HABER Cristiano Ronaldo, Juventus transferini ailesiyle kutladı Cristiano Ronaldo, Juventus transferini ailesiyle kutladı

Formayı alan İtalyan turist ise “Problem değil, imzalatmaya çalışacağım” yanıtını verdi ama işler bundan sonra değişti.

Telefonla ulaşmaya çalıştığı turistle iletişim kuramayan gazeteci, birkaç saat sonra İtalyan turistin Instagram hesabında kızının Ronaldo imzalı Juventus formasıyla fotoğrafını paylaştığını gördü.

Ve ardından İtalyan turistten gazeteciyi yıkan mesaj geldi; “Üzgünüm, formanın bende kalmasına karar verdim.”

Kısa süre sonra ise formanın ünlü bir alışveriş sitesinde 13 bin Euro’ya satışa konduğu ortaya çıktı.

Yaşanan olay karşısında şaşkına dönen gazeteci ise, “Polise durumu bildirdik. Formayı geri alacağız ve yardım kuruluşu için açık artırmada satacağız” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Juventus’un bir günde 520 bin Ronaldo forması sattığı öğrenilirken bu formaların 20 bini mağazalardan, 500 bini ise internet sitesinden sipariş verildi.

Yayınlanma Tarihi:14:31,