SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli sporcumuz Elke Lale van Achterberg’den bir dev başarı daha!

Dünya 17 ve 23 Yaş Altı Tekerlekli Sandalye Eskrim Şampiyonası'nda milli sporcu Elke Lale Van Achterberg, 17 yaş altı epede gümüş madalya kazandı. Elke, 17 yaş altı flörede altın, 23 yaş altı flörede ise bronz madalya kazanmıştı.

Güncellenme: 15:15, 13/07/2018
Milli sporcumuz Elke Lale van Achterberg’den bir dev başarı daha!

Dünya 17 ve 23 Yaş Altı Tekerlekli Sandalye Eskrim Şampiyonası’nda milli sporcu Elke Lale Van Achterberg, bir büyük başarıya daha imza attı. Genç sporcumuz kadınlar epe kategorisinde gümüş madalya elde etti.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Polonya’nın başkenti Varşova’da devam eden şampiyonada, kadınlar epe 17 yaş altı kategorisinde platforma çıkan Elke, Rus rakibi Alena Evdokimova’ya 15-9 mağlup olarak gümüş madalyada kaldı. Elke, 17 yaş altı flörede altın, 23 yaş altı flörede ise bronz madalya kazanmıştı.

Şampiyonada yarın milli sporculardan Elke Lale Van Achterberg kadınlar 23 yaş altı epe, Hakan Akkaya ise erkekler 23 yaş altı epe kategorisinde mücadele edecek. İLGİLİ HABER Çağla Büyükakçay, Almanya`da çeyrek finalde Çağla Büyükakçay, Almanya`da çeyrek finalde