SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trezeguet Slavia Prag ile anlaştı

Galatasaray'ın transfer gündeminde olan ve Fatih Terim'in kadrosunda görmek istediği Kasımpaşalı Trezeguet, Slavia Prag ile anlaşmaya vardı.

Güncellenme: 17:14, 11/07/2018
Trezeguet Slavia Prag ile anlaştı

Geçen sezon kiralık olarak oynadığı Kasımpaşa’da dikkatleri üzerine çeken Trezeguet, transferin de gözde isimlerinden biri haline gelmişti. Galatasaray ve Inter’in gündemine gelen Mısırlı oyuncunun yeni adresi ise herkesi şaşırttı.

Dünya Kupası’ndan sonra Türkiye’ye dönen ve “İnşallah Galatasaray’a transferim gerçekleşir. Sadece Inter değil, başka takımlardan da teklifler var fakat şu an Kasımpaşa’nın futbolcusuyum ve takımımla meşgulüm” ifadelerini kullanan Trezeguet Çekya Ligi ekiplerinden Slavia Prag ile anlaşmaya vardı.

Geçen sezonu ikinci sırada bitiren Slavia Prag ile her konuda anlaşmaya varan 24 yaşındaki Mısırlı oyuncu sağlık kontrolünden geçerek resmi sözleşmeye imza atmak için Çekya’ya gitti. Manchester City, New York City, Melbourne City kulüpleri bünyesinde bulunduran City Football Group’dan önemli bir yatırımcı Slavia Prag’ı da satın almıştı.  Çek Cumhuriyeti ekibi Trezeguet’in dışında birçok yıldız oyuncu için daha devreye girdi. Slavia Prag, Trezeguet için 5 milyon euro öderse Çekya tarihinin en pahalı transferi olacak.

Albayrak’tan Trezeguet sözleri!

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak da yaptığı açıklamada, “Trezeguet transferiyle ilgili girişimlerimiz sürüyor. Ben onunla sık sık konuşuyorum. Kasımpaşa Başkanı Turgay Ciner de yakın dostumuz zaten. Umuyorum kısa zamanda kendisini takımımıza kazandıracağız” ifadelerini kullanmıştı. Kasımpaşa’nın bonservisini Anderlecht’ten aldığı Trezeguet’nin sözleşmesinde 5 milyon Euro’ya serbest kalır maddesi bulunuyor.

”BİZİM RIZAMIZIN DIŞINDA GERÇEKLEŞTİ”

Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz: “Trezeguet transferi bizim rızamın dışında gerçekleşti. Serbest kalma maddesini ödemeyi kabul ettikleri için, bizim elimizde olan bir şey değil” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:11:21,