SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Roberto Martinez: “Fransa’yı tebrik ediyorum”

2018 Dünya Kupası Yarı Final mücadelesinde Fransa'ya 1-0 yenilen Belçika'da teknik direktör Roberto Martinez oyuncularıyla gurur duyduğunu açıkladı.

Güncellenme: 00:04, 11/07/2018
Roberto Martinez: “Fransa’yı tebrik ediyorum”

SKOR DIŞ HABERLER / Belçika Milli Takım Teknik Direktörü Roberto Martinez, 1-0 yenildikleri Fransa karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Çok çekişmeli bir maç olduğunu kaydeden Martinez, “Sıkı bir maç oldu. Maçın kaderini belirleyecek fazla kritik an yoktu. Yenilmek ya da kazanmak arasındaki farkı ölü bir top belirleyecek kadar kapalı bir maçtı” ifadelerini kullandı.

Fransa savunmasının derinliğinden söz eden tecrübeli çalıştırıcı, “Fransa çok derinlemesine bir savunma yaptı ve buna fırsat verdik. Kale önünde küçük bir sihir için biraz şans bulamadık” dedi.

Her şeye rağmen oyuncularıyla gurur duyduğunu söyleyen Martinez, “Kaybetmiş olabiliriz ancak oyuncularımla gurur duyuyorum. Çok fazla çaba sarfettiler ve son saniyeye kadar her şeylerini verdiler. Bunu kabul etmek zorundasınız. Fransa’yı tebrik ediyorum ve final için iyi dileklerimi sunuyorum” yorumunda bulundu.

İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Fransa 1-0 Belçika | Belçika yıkıldı Fransa finalde! MAÇ SONUCU | Fransa 1-0 Belçika | Belçika yıkıldı Fransa finalde!