SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Doğan Hakyemez kimdir? Doğan Hakyemez öldü mü?

"Doğan Hakyemez öldü mü?" sorusunu cevabını merak edenler için gelen acı haber son dakika gelişmesi oldu. Eski Milli basketbolcu ve Milli Takım eski menajeri Doğan Hakyemez hayatını kaybetti. Doğan Hakyemez, 4 kalp damarı tıkalı olduğu için ameliyata alınmıştı. Peki, Doğan Hakyemez kimdir, Doğan Hakyemez kaç yaşındaydı? İşte, Doğan Hakyemez hakkında merak edilenler...

Güncellenme: 22:50, 11/07/2018
Doğan Hakyemez kimdir? Doğan Hakyemez öldü mü?

Doğan Hakyemez öldü mü? Türk basketbolunun önemli isimlerinden Doğan Hakyemez hayatını kaybetti. Doğan Hakyemez geçirdiği kalp krizinin ardından hastaneye kaldırılmıştı ve sonrasında Doğan Hakyemez için gün içinde acil kan çağrısı yapılmıştı. Doğan Hakyemez, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi. Acı haberin gelmesinin ardından, “Doğan Hakyemez kimdir, kaç yaşında, nereli” aramaları üst sıralara çıktı. Peki, Doğan Hakyemez kimdir? Doğan Hakyemez nasıl öldü? Kaç yaşındaydı?

DOĞAN HAKYEMEZ NEDEN ÖLDÜ?

Eski milli basketbolcu ve Milli Takım eski menajeri Doğan Hakyemez, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Sabah saatlerinde kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye giden 68 yaşındaki Hakyemez, 4 kalp damarı tıkalı olduğu için ameliyata alındı. Amtalya'da özel bir hastanede tutulan Hakyemez'in hayatını kaybettiği ifade edildi.

DOĞAN HAKYEMEZ KİMDİR? KAÇ YAŞINDAYDI?

Doğan Hakyemez, 1950’de doğdu. Basketbol’a Ankara’da başladı. Kariyeri boyunca Necdet Ronabar, Aytek Gürkan gibi önemli basketbolcularla Efes Pilsen çatısı altında oynadı. Ayrıca Galatasaray ve Eczacıbaşı gibi takımlarda şampiyonluklar yaşadı. 1971 yılında İzmir’de düzenlenen Akdeniz Oyunları’nda gümüş madalya kazanan takımda yeraldı Basketbolu bıraktıktan sonra, menajerliğe başladı. 2001 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda ikinci olan Türkiye millî basketbol takımının menajerliğini yaptı. Ardından Antalya Büyük Şehir Belediyesi’nde çalışmaya başladı. Bu dönemde, Antalya Büyük Şehir Belediyesi Türkiye Basketbol Ligi’ne yükseldi ve bu ligde Avrupa arenasına katılmayı başardı. Antalya’daki yerel seçimlerin ardından belediye başkanının değişmesiyle görevinden ayrılan Hakyemez, Trabzonspor ile anlaştı. Trabzonspor Hakyemez’le birlikte, Beko Basketbol Ligi’ne çıkmayı başardı.

Yayınlanma Tarihi:22:33,