SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Berke Özer ve Barış Alıcı transferlerini resmen açıkladı

Fenerbahçe, Spor Toto 1. Lig takımlarından Altınordu'nun iki genç yeteneği Berke Özer ve Barış Alıcı'yı transfer ettiğini resmen açıkladı.

Güncellenme: 00:33, 11/07/2018
Fenerbahçe Berke Özer ve Barış Alıcı transferlerini resmen açıkladı

Yeni sezon öncesinde kadrosunu güçlendirmeyi hedefleyen Fenerbahçe, Altınordu’nun 2000 doğumlu kalecisi Berke Özer’i ve 1997 doğumlu Barış Alıcı’yı kadrosuna kattı.

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “A milli takıma kadar yükselmiş 2000 doğumlu kaleci Berke Özer ve 1997 doğumlu genç milli takım oyuncusu Barış Alıcı yeni sezondan itibaren “Çubuklu” formamızın başarısı için ter dökecekler.” ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu ise yeni transferler hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Kulübümüze 2 yetenekli genç oyuncu katıyor olmak çok güzel. Üzerinde çalıştığımız en önemli konulardan birisi, önümüzdeki yıllarda kulübümüze hizmet edecek potansiyeli yüksek genç oyuncuları buraya getirmek.”

BERKE ÖZER’DEN DUYGUSAL PAYLAŞIM

Transferin açıklamasının ardından Instagram hesabından bir paylaşım yapan Berke Özer şu ifadeleri kullandı;

“Çocukken mahalle arasında Engin olan, Rüştü-Volkan olan o küçük çocuğum ben… Hep hayallerinin peşinden koşan… Ve bugün artık hayatımda yepyeni bir dönem başlıyor… Futbolun Robert Koleji @altınordufk’dan mezun olup, okul defterime karakalemle logosunu ezbere çizdiğim @fenerbahce’deyim… Tarif edilemez duygular yaşıyorum… Ne yazsan, ne söylesem bilemiyorum… Bir iki kelimeden sonra aklıma hep hayallerinin peşinden koşan Fenerbahçeli o küçük çocuk geliyor… Galiba susmak en güzeli… Üzerimde büyük emekleri olan başka başkanım Seyit Mehmet Özkan olmak üzere herkese ama herkese çok teşekkür ederim… Ve Fenerbahçe… Göğsümde armanın ne kadar değerli olduğunu o küçük çocuk gibi hiç bir zaman aklımdan çıkarmayacağım.”

BERKE ALICI: “BU FORMAYI DAHA ÖNCE KİMLERİN GİYDİĞİNİ ASLA UNUTMAYACAĞIM”

Barış Alıcı ise Altınordu’nun kariyerindeki öneminden bahsederek, “Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Berke Özer ve ben, bu toprakların çocuklarına güvenen, onlara fırsat eşitliği yaratan bir kulüpte büyüdük. Altınordu’da ‘yetiştirme’ işinin ne zor olduğunu göstermek için her çocuğun odasında, sorumlu olduğu bir çiçek vardır. İşte bizler, o çiçek çocuklarıyız. Değer bilen… Sorumlu… Çalışkan… Vefalı… Fenerbahçe taraftarının şunu çok iyi bilmesini isterim ki; bu formayı daha önce kimlerin giydiğini asla unutmayacağım ve her zaman daha iyisi için çabalayacağım” dedi.

Yayınlanma Tarihi:22:37,