SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Domagoj Vida’dan şoke eden sözler! FIFA ikinci kez soruşturma açtı

Rusya galibiyetinin ardından "Bu zafer Ukrayna" için diyen ve sonrasında "Sadece bir şakaydı" açıklamasını yapan Hırvat savunma oyuncusu Domagoj Vida'nın bir videosu daha ortaya çıktı. Videoda "Belgrad'ı yakın" diyen Beşiktaşlı savunmacı için FIFA ikinci kez soruşturma açtı.

Güncellenme: 21:10, 10/07/2018

SKOR DIŞ HABERLER / 2018 Dünya Kupası’nda Hırvatistan Milli Takımı ile yarı finale çıkan Beşiktaş’ın savunma oyuncusu Domagoj Vida, ikinci kez FIFA’nın soruşturmasına dahil oldu.

Rusya’yı çeyrek finalde penaltılarla eledikten sonra antrenör Ognjen Vukojevic ile birlikte video çeken tecrübeli savunmacı, “Bu zafer Ukrayna için” sözlerini sarfetmiş ve Rusya tarafından büyük tepkiyle karşılaşmıştı.

Yaşanan gelişmelerin ardından Hırvatistan Futbol Federasyonu Vukojevic’in görevine son verildiğini açıklarken Vida, ” “Galibiyet Hırvatistan için. Politika yok. Şaka var. Dinamo Kiev'de oynadığı için Ukrayna'da arkadaşlarım var. Rus halkını seviyorum. Sadece bir şakaydı” ifadelerini kullananbir açıklama yapmıştı.

Rusya'nın Ukrayna'ya bağlı olan Kırım'ı 2014 yılında ilhak etmesinden bu yana iki ülke arasında uzun süredir süren büyük bir gerginlik söz konusuydu.

Ancak ortaya çıkan yeni bir video Vida’nın başını ağrıtacak cinsten.

Rusya maçından sonra soyunma odasına bira içen yıldız futbolcunun, bu kez de “Belgrad’ı yakın” sözlerini sarfettiği video sosyal medyada kısa sürede yayıldı.

FIFA’nın bu videonun ardından yıldız futbolcu için ikinci kez soruşturma açtığı öğrenildi.

Hırvatistan Dünya Kupası Yarı Final mücaelesinde 11 Temmuz tarihinde İngiltere ile karşı karşıya gelecek.

İLGİLİ HABER Hırvatistan Futbol Federasyonu`ndan Vukojevic ve Vida`nın Ukrayna videosu sonrası şok karar! Hırvatistan Futbol Federasyonu`ndan Vukojevic ve Vida`nın Ukrayna videosu sonrası şok karar!

Yayınlanma Tarihi:21:01,