SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Belçika 2 gol atarsa televizyonlar bedava!

Belçika'da bir elektronik şirketi Dünya Kupası öncesi müşterilerine inanılmaz bir kampanya yaptı. Şirket, Milli Takım'ın Rusya'da 15 gol barajını geçmesi halinde müşterilerine sattığı televizyonların parasını iade etmeyi taahhüt etti.

Ümit GENÇ
Güncellenme: 17:57, 10/07/2018
Belçika 2 gol atarsa televizyonlar bedava!

SKOR DIŞ HABERLER/ Dünya Kupası yarı finalinde oynanacak Fransa-Belçika karşılaşması Belçikalı taraftarlar için ayrı bir öneme sahip. Bunun nedeni ise Belçika’da faaliyet gösteren bir elektronik şirketi…

2018 Dünya Kupası öncesi satışları arttırmak için bir kampanya yapan Krëfel isimli şirket müşterilerine Belçika’nın Rusya’da 15’ten fazla gol atması halinde satın aldıkları televizyonların parasını iade etme sözü verdi. Oynadıkları 5 maçta 14 golle, turnuvanın en golcü takımı konumundaki Belçika eğer 2 gol daha atarsa binlerce Belçikalı TV için ödediği parayı geri alacak.

Sosyal medya üzerinden şirketin resmi twitter hesabı ile sürekli etkileşim halinde olan Belçikalılar kalan son 2 golü heyecan içinde bekliyorlar… Belçika Milli Takımı oyuncuları da vatandaşlarının ücretsiz televizyon alması konusunda bir hayli istekli. Napoli forması giyen Mertens maç öncesi yaptığı basın toplantısında, ”Belçika’da o televizyonlardan alan bir çok arkadaşım var. Bu yüzden bedavaya gelmesi için her şeyi yapıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Şirket sosyal medya hesabı üzerinden televizyonu alan müşterileriyle de kalan maçlar öncesi atışmaya devam ediyor. Belçika’nın 14. golünden sonra ”1 gol kaldı”  diyerek gönderme yapan bir müşteriye resmi twitter hesabından ”2 gol” şeklinde karşılık geldi. Roberto Martinez’in öğrencileri Fransa maçında 2 gol bulursa ya da olası bir finalde toplam gol sayısını 16’ya çıkarırsa televizyonu satın alan herkes parasını geri alacak.

Yayınlanma Tarihi:17:55,