SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mesut Özil’in milli takımı bırakacağı iddia edildi!

Sky Sports'un iddiasına göre; Recep Tayyip Erdoğan'la çektirdiği fotoğraf nedeniyle Almanya'da eleştiri oklarının hedefi olan Mesut Özil, yakın zamanda milli takımı bırakma kararını açıklayacak.

Güncellenme: 22:17, 09/07/2018
Mesut Özil’in milli takımı bırakacağı iddia edildi!

SKOR DIŞ HABERLER / Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf sonrasında Almanya’da linç edilen Mesut Özil’in milli takım kariyerine nokta koymaya hazırlandığı iddia edildi.

2018 Dünya Kupası öncesinde yaşanan kriz nedeniyle Rusya’daki mutsuz görüntüsüyle birçok kez eleştiri konusu olan Mesut Özil’in gelecek günlerde resmi bir açıklama yapabileceği öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde bir röportaj veren Mesut Özil’in babası Mustafa Özil, Alman Milli Takımı Menajeri Oliver Bierhoff'un son açıklamaları sonrasında “Ben Mesut'un yerinde olsam, teşekkür eder ‘buraya kadar' derim. Bu kadar incitme bedel olarak büyük. Mesut'un yerinde olsam istifa ederim” ifadelerini kullanmıştı.

Almanya Milli Takımı'nın menajeri Oliver Bierhoff daha önce yaptığı açıklamada, “Maalesef Mesut'u ikna edemedik. Bu durumda ondan vazgeçip geçilemeyeceğini düşünebilirdik” ifadelerini kullanmış ancak sonrasında “Kendimi yanlış ifade ettiğim için üzgünüm. Açıklamalarım yanlış yorumlandı” demişti.

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı reinhard Grindel ise, “Bundan dolayı Mesut'un tatilden döndükten sonra kendi çıkarı için de kamuoyu önünde açıklama yapması gerektiği benim için açıktır.” yorumunda bulundu.

İLGİLİ HABER Mesut Özil`in babasından Recep Tayyip Erdoğan`lı fotoğraf için açıklama Mesut Özil`in babasından Recep Tayyip Erdoğan`lı fotoğraf için açıklama