SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hırvatistan Futbol Federasyonu’ndan Vukojevic ve Vida’nın Ukrayna videosu sonrası şok karar!

Hırvatistan Futbol Federasyonu, Rusya maçının ardından yayınladıkları video ile gündeme gelen Domogaj Vida ve Ognjen Vukojevic hakkında kararını verdi. FIFA tarafından soruşturma başlatılan ikiliden Ognjen Vukojevic'in görevine son verildi.

Güncellenme: 17:03, 09/07/2018
Hırvatistan Futbol Federasyonu’ndan Vukojevic ve Vida’nın Ukrayna videosu sonrası şok karar!

SKOR DIŞ HABER Hırvatistan Milli Takımı’nın Dünya Kupası’nda ev sahibi Rusya’yı eleyerek yarı finale yükselmesinin ardından Beşiktaş’ta da forma giyen savunma oyuncusu Domagoj Vida ve teknik ekipte yer alan Ognjen Vukojevic’in çektiği Ukrayna temalı video sosyal medyayı sallamıştı. FIFA, Rusya galibiyetini Ukrayna’ya armağan eden Vida ve Vukojevic hakkında soruşturma başlatmış, yapılan inceleme sonucu uyarı cezası verilmesi kararlaştırılmıştı. Hırvatistan Futbol Federasyonu, Rusya cephesinin büyük tepkisini çeken hareketin faturasını Vukojevic’e kesti. Vukojevic’in Hırvatistan Milli Takımı’ndaki görevine son verildi.

İLGİLİ HABER FIFA Vida ile ilgili kararını verdi! İngiltere`ye karşı oynayacak mı? FIFA Vida ile ilgili kararını verdi! İngiltere`ye karşı oynayacak mı?

Hırvatistan Futbol Federasyonu, Vida ve Vukojevic’in çektikleri videonun siyasi içerik taşımadığını, ancak yine de futbolla ilgisi olmadığı için böyle bir uygulamaya gitme kararı aldıklarını açıkladı. Vukojevic’in görevine son verip, Dünya Kupası akreditasyonunun iptal ederek, Hırvatistan’ın tüm futbol kamuoyundan özür dilediği de yapılan açıklamada yer aldı. Açıklamanın siyasi anlam içermemesine rağmen yanlış anlaşılmaya müsait olduğunun da altı çizildi.

Rusya’da olay yaratan video sonrası FIFA’dan uyarı cezası alan Vida, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Futbolda politikaya yer yoktur. Bu Dinamo Kiev’de forma giyen arkadaşlarım için yapılmış bir şakaydı. Hem Rusları hem de Ukraynalıları çok seviyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi:16:31,