SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiliz holiganlar sınırı aştı, Ikea’yı yerle bir etti!

2018 Dünya Kupası'nda İsveç'i 2-0 yenerek yarı finale yükselen İngiltere'de holiganlar yine tepki toplayan bir harekete imza attı. İsveç'in ünlü mobilya mağazası Ikea'ya baskın yapan holiganlar etraftaki her şeyi kırıp döktü.

Güncellenme: 14:35, 08/07/2018

SKOR DIŞ HABERLER / 2018 Dünya Kupası Çeyrek Final turunda İsveç’i yenerek yarı finale yükselen İngiltere’de büyük sevinç yaşanırken holiganlar yine sınırı aştı.

İsveç’i 2-0 yendikleri maçın ardından sokaklara dökülen İngilizler, İsveç’in ünlü mobilya mağazası Ikea’nın Londra’daki şubesine hücum etti.

Mağazaya giren onlarca İngiliz etraftaki eşyaları kırık dökerken çalışanlar olayları şaşkınlık ve korku içerisinde izledi.

İngilizlerin bu hareketi büyük tepki toplarken yetkililerden henüz resmi bir açıklama yapılmadı. İngiltere bu maçı kazanarak tarihinde üçüncü kez Dünya Kupası’nda yarı finale kalma başarısı gösterdi.

Daha önce 1966 ve 1990 yıllarında yarı finale kalan İngilizler, 2018 Dünya Kupası’nda finale çıkabilmek için 11 Temmuz tarihinde Hırvatistan ile mücadele edecek.

İLGİLİ HABER Zlatan Ibrahimovic`ten David Beckham`a teklif: `Eğer İngiltere kazanırsa...` Zlatan Ibrahimovic`ten David Beckham`a teklif: `Eğer İngiltere kazanırsa...`