SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Jack Wilshere transferindeki Ali Koç gerçeği

Premier Lig takımlarından Arsenal ile yollarını ayırdıktan sonra adı Fenerbahçe ile anılan Jack Wilshere'ın, sarı lacivertli kulübe transferinin gerçekleşmemesinin nedeni ortaya çıktı.

Güncellenme: 11:26, 08/07/2018
Fenerbahçe’nin Jack Wilshere transferindeki Ali Koç gerçeği

Sercan Hamzaoğlu – SÖZCÜ SKOR / Fenerbahçe'ye, “Ailemi ikna edemedim” diyen İngiliz yıldızda asıl sorunu menajeri çıkardı. Astronomik talebe karşı Başkan Ali Koç rest çekti, oyuncu geri adım atmayınca transfer yattı.

Sarı lacivertlilerin Jack Wilshere transferi önceki gün olumsuz olarak sona erdi. İstanbul'a gelen, Comolli ve Cocu ile F.Bahçe'nin projesini değerlendirip ev bile bakan Wilshere, “Ailemi ikna edemedim” yanıtıyla defteri kapattı.

Ancak aslında sorunun ailesel olmaktan daha fazla olduğu öğrenildi. SÖZCÜ'nün elde ettiği bilgilere göre Wilhsere'ın menajerin yüksek komisyon talebi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un tepkisini aldı ve görüşmelerde fikir ayrılığı yarattı.

Fenerbahçe, bonservisi elinde olan yıldız futbolcu için imza parası ve makul bir rakam menajerlik komisyonu vermeye hazırdı.

Fakat söz konusu menajer, sürekli taleplerini arttırdı. Koç bu duruma çok sinirlendi. Fenerbahçe Başkanı, “Ben kulübün parasını menajerlere yedirmem” diyerek karşı tarafın şartlarını kabul etmedi.

Ali Koç'un, Jack Wilshere'a, “Belirlediğim fiyatı kabul ederseniz uçağım sizi ve ailenizi almaya gelecek” deyip Londra'daki transfer masasından kalktı.

İLGİLİ HABER Aatıf Chahechouhe`dan taraftara sitem: `Son derece üzen mesajlar atıyorlar` Aatıf Chahechouhe`dan taraftara sitem: `Son derece üzen mesajlar atıyorlar`

Yayınlanma Tarihi:11:09,