SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kweuke´nin durumu netlik kazanıyor

Çaykur Rizespor Kulübü, kaptan Leonard Kweuke´yi Rize´de yapılan sağlık testlerinin ardından İstanbul´da daha kapsamlı bir teste tabi tutacaklarını duyurdu.

Güncellenme: 17:39, 07/07/2018
Kweuke´nin durumu netlik kazanıyor

Geçirdiği sakatlıklar nedeniyle sıkıntılı bir süreç geçiren Çaykur Rizesporlu futbolcu Leonard Kweuke´nin durumu ile ilgili yeşil mavili yönetim, yapılan testlerin ardından karar vereceğini bildirdi. Konuyla ilgili Çaykur Rizespor resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Kulübümüz futbolcusu Leonard Kweuke; 2018/2019 futbol sezonu öncesi Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde bir dizi teste tabi tutulmuştur. Uzman bir ekip tarafından yapılan bu kontrollerden alınan rapora istinaden daha kapsamlı testlere ihtiyaç duyulmuştur. Çaykur Rizespor Kulübü sağlık ekibi eşliğinde, önümüzdeki hafta İstanbul´da devam edilecek kontrollerin ardından alınacak kesin netice kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi.

“NET DAVRANACAĞIZ”

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kemal Yardımcı da Kweuke ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kweuke, Rize´de hastaneye giderek MR´ını çektirdi. Durumu ve sonucu aldıktan sonra sakat veya sağlam, ondan sonra Almanya´ya göndereceğimizi kendisine söyledik. Heyet raporuna göre kararımızı bildireceğiz. Kweuke konusunda net davranacağız. Kweuke bu sezon var mı, yok mu? Ona göre tedbir almak zorundayız. Gerçek bir fotoğrafı bir görelim. O da kendi durumunu görsün, oturup konuşalım. Ona göre karar vereceğiz” demişti.