SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Futbol Federasyonu, milli futbolcuların internetini kesmiş!

2018 Dünya Kupası'na grup aşamasında veda ederek büyük bir sürprize imza atan Almanya'da, futbolcuların Rusya'da kaldığı otelde internet bağlantısının federasyon tarafından kesildiği iddia edildi

Güncellenme: 17:02, 07/07/2018
Almanya Futbol Federasyonu, milli futbolcuların internetini kesmiş!

SKOR DIŞ HABERLER / 2018 Dünya Kupası’nda F Grubu’nu son sırada tamamlayarak büyük bir hayal kırıklığına imza atan Almanya’da ilginç bir gerçek ortaya çıktı.

Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Bild’in iddiasına göre; Almanya Futbol Federasyonu futbolcuların konsantrasyonlarının bozulmaması için kamp yapılan oteldeki internet bağlantısını kesmiş.

Futbolcuların internet üzerinden oynadıkları oyunlarda fazla vakit geçirmesini engelleyen Almanya Futbol Federasyonu, bu sayede futbolcuların maçlara odaklanmasını amaçladı ancak bu hareket pek de başarıya ulaşmış görünmüyor.

F Grubu’nda oynadığı maçlarda Meksika’ya 1-0, Güney Kore’ye ise 2-0 yenilen Almanya, turnuvadaki tek galibiyetini 2-1 mağlup ettiği İsveç karşısında son dakikada bulduğu golle alabildi.

Güney Kore’nin ardından averaj farkıyla grubu son sırada tamamlayan Almanya, tarihinde ilk kez grup aşamasını geçemezken ülkede büyük bir hayal kırıklığı yaşandı.

Alman basınında yer alan haberlere göre; futbolcular en çok Fortnite adındaki oyunu tercih etmiş.

İLGİLİ HABER Cüneyt Çakır`a Çin`den 5 milyon dolarlık transfer teklifi Cüneyt Çakır`a Çin`den 5 milyon dolarlık transfer teklifi