SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Halit Şahin: ‘Derdimiz adaletsizlik’

Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi içindeki camekanı kırarak şampiyonluk kupasını alan Trabzonspor taraftarı hakkında 11 buçuk yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın ilk duruşması görüldü. Sanık savunmasında amacının hırsızlık değil, protesto etmek olduğunu söyledi.

Güncellenme: 12:09, 06/07/2018
Halit Şahin: ‘Derdimiz adaletsizlik’

Sevgim Begüm YAVUZ

Kadıköy'de, 11 Ocak 2017'de Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi içinde bulunan müzeye giden Halit Şahin'in 2010-2011 sezonu lig şampiyonluğu kupasının sergilendiği camekanı kırıp kupayı eline alarak, “kupa bizim, Trabzon” diye bağırması üzerine hakkında “mala zarar verme” ve “nitelikli hırsızlığa teşebbüs etme” suçlarından 2 yıl 3 aydan 11 buçuk yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın ilk duruşması görüldü.

Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Halit Şahin ve avukatı Tolga Altuntaş ile Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği avukatı Abdurrahim Erol katıldı.

AMACININ HIRSIZLIK OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Amacının hırsızlık olmadığını söyleyen sanık Halit Şahin savunmasında, “Protesto amacıyla yapmıştım. Suçsuzum, beraatıma karar verilmesini talep ederim” dedi.

‘PROTESTO AMACIYLA HAREKET ETTİ'

Sanık Şahin'in avukatı Tolga Altuntaş ise, sanığın üzerine atılı hırsızlık suçunun maddi ve manevi unsurlarının gerçekleşmediğini savunarak, “Müvekkil protesto amacıyla hareket etmektedir. Müvekkilimin beraatına karar verilsin” dedi. Müşteki avukatı Abdurrahim Erol ise şikayetlerinin devam ettiğini söyleyerek “Mala zarar verme herhangi bir tazmin yoktur. Araştırıp öğrenebilirim” dedi.

ZARAR MİKTARI HESAPLANACAK

Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği avukatına zarar miktarını 15 gün içinde bildirmesi için süre veren mahkeme, aynı süre içinde zararın tazmin edileceği banka hesap numarasının da bildirilmesine karar verdi. Ayrıca mahkeme hakimi, hesaplanan zarar miktarının sanığa tebliğ edilerek, bildirilen hesap numarasına yatırması için bir sonraki celseye kadar süre verilmesini kararlaştırarak, duruşmayı erteledi.

‘DERDİMİZ ADALETSİZLİK'

Duruşma sonrası açıklama yapan Halit Şahin “Kupa çalınmıştır, doğrudur. Ama çalan kişi ben değilim. Fenerbahçe tarafından 2011 senesinde çalınmıştır. Bize ait olanın mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Derdimizin kupa olmadığını her zaman söyledik, derdimiz adaletsizlik” dedi.

Müvekkilinin suçlandığı nitelikli hırsızlık suçunun şartlarının oluşmadığını savunan Avukat Tolga Altuntaş ise, “Bu Fenerbahçe'’nin şampiyon ilan edilmesine karşı bir protesto eylemi. Trabzonspor taraftarları bu tür protestoları yaparak adalet çığlığı atmaktadır” ifadelerini kullandı.

Öte yandan sanık Halit Şahin'in duruşmaya Trabzonspor'un renkleri olan bordo ve mavi bir kıyafetle katılması dikkat çekti.

İLGİLİ HABER Trabzonspor serbest bıraktı... Bursaspor ile anlaştı Trabzonspor serbest bıraktı... Bursaspor ile anlaştı

Yayınlanma Tarihi:11:58,